Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

George R.R. Martin’den House of the Dragon Açıklaması

George R.R. Martin, Game of Thrones'un öncesini anlatan House of the Dragon'un ilk bölümünü izlediğini ve çok etkilendiğini açıkladı.

Yeni yılın en çok beklenen dizilerinden House of the Dragon, Game of Thrones’un 200 yıl öncesinde geçecek ve Targaryen hanedanlığına ışık tutacak. İkonik evreninin yaratıcısı George R.R. Martin, kendi web sitesi üzerinden paylaştığı blog yazısında ilk bölümü izlediğini ve çok etkilendiğini söyledi.

“İlk bölümün kaba bir kurgusunu gördüm ve çok sevdim. Karanlık, güçlü ve epik” diyen Amerikalı yazar, House of the Dragon‘un baş yapımcıları Ryan Condal ve Miguel Sopochnik’in harika bir iş çıkardığını belirtti. Oyuncu kadrosunun da mükemmel olduğunu ifade eden Martin, “Tıpkı Game of Thrones’ta olduğu gibi, çoğu izleyici sadece birkaç aktörü tanıyor olacak, ancak bence birçoğuna aşık olacaksınız. Targaryerler emin ellerde” dedi.

“Hayal Kırıklığına Uğramayacaksınız”

george rr martin, house of the dragon

Diziden beklentileri yüksek olan fantezi hayranlarının kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacağını vurgulayan Game of Thrones yazarı, bu sözleriyle ana serinin final sezonu nedeniyle mutsuz olan izleyicilerin yüreklerine su serpti.

Game of Thrones’tan yüzlerce yıl önce geçen House of the Dragon, Targaryen hanedanının yok olmasına yol açan taht kavgasını konu alıyor. Kral Viserys (Paddy Considine) saltanatının sonuna yaklaşırken, kızı Prenses Rhaenyra Targaryen (Emma D’Arcy) ile ikinci karısı Kraliçe Alicent Hightower (Olivia Cooke) arasında oğulları için kanlı bir veraset savaşına girişecek.

House of the Dragon oyuncuları arasında Doctor Who ile tanınan Matt Smith ve Harry Potter’dan Rhys Ifans da bulunuyor. Kesin çıkış tarihi belli olmamakla birlikte, dizinin 2022’de HBO Max‘te yayınlanması planlanıyor. Platformun gelecek yıl içinde Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.