Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

George R.R. Martin’den House of the Dragon Hakkında Önemli Açıklama

George R.R. Martin, King Viserys'i oynayan Paddy Considine'nin yalnızca son bölüm için Emmy kazanmayı hak ettiğini açıkladı.

Yazar George R.R. Martin, Game of Thrones’a dayanan dizi House of the Dragon‘un hikayesini doğru bir şekilde anlatabilmesi için dört sezon sürmesi gerektiğini söylerken, dizinin zaman atlamalarından da bahsetti. Bu yazımızın SPOILER içerdiğini belirtelim!

House of the Dragon’da yönetici yapımcı olan Martin, blogunda paylaşımda bulundu ve bugünlerde bir TV sezonundaki bölüm sayısının eskisinden çok daha az olduğunu söyledi. Martin 80’lerin sonlarında Beauty and the Beast dizisi için yazarken, sezon başına 22 bölüm vardı, bu önceki tarihli dizilere göre çok daha azdı. Bölüm sayıları zamanla daha da azaldı. Martin örnek olarak HBO’nun The Sopranos’unu (sezon başına 13 bölüm) gösterdi.

Martin: House of the Dragon 4 Sezon Olmalı

House of the Dragon

House of the Dragon, ilk sezonunda 10 bölümden oluşuyor ve Martin, bunun Amazon Studio’nun sekiz bölümden oluşan The Rings of Power’ından daha fazla olduğuna dikkat çekti. Martin, ikinci sezonun 10 bölüm sürmesini umduğunu çünkü dizinin aceleye gelmesini istemediğini söyledi.

Martin, “Baştan sona Ejderhaların Dansı’nın hakkını vermek, her biri 10 bölümden oluşan dört tam sezon olmalı” açıklamasında bulundu.

Ayrıca blog yazısında Martin, House of the Dragon her sezon 13 bölüm olsaydı, dizinin birçok zaman atlamasında atlanan bazı hikaye ögelerini gösterebileceğini söyledi. Martin, aynı zamanda Sezon 1’i 13 bölüme uzatmanın bazı hayranların dizinin çok yavaş olduğundan şikayet etmesine neden olmuş olabileceğini söyledi.

House of the Dragon’un zaman atlamaları hakkında daha fazla konuşan Martin, zaman atlamalarını “çok iyi” idare ettiği için dizinin yaratıcısı Ryan Condal’ı övdüğünü söyledi. Sezon 1’de Rhaenyra ve Alicent gibi ana karakterlerin yeniden şekillendirilmesiyle birden fazla zaman atlaması yaşandı.

Son olarak Martin, House of the Dragon’un Paddy Considine’in Kral Viserys’in öldüğü son bölümü “Lord of the Tides” hakkında yorum yaptı. Dizide Viserys’in “kendi versiyonumdan çok daha güçlü, trajik ve tamamen duygu dolu” olduğunu söyledi. Martin, Considine’nin sadece bu bölüm için bir Emmy’yi hak ettiğini ve eğer bir Emmy alamazsa, “adalet yok” diyerek devam etti.

House of the Dragon’un dokuzuncu bölümü 16 Ekim Pazar günü geliyor, sezon finali bir hafta sonra 23 Ekim’de geliyor. Bu arada, dizinin ikinci sezonu için onay verildi ancak HBO yeni sezonun ne zaman geleceğini henüz açıklamadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.