Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

George R.R. Martin’den Elden Ring Açıklaması: Benim Tercihim Değildi

George RR Martin, Elden Ring için yarattığı yarı tanrı karakterlerinin kendi isminin baş harfiyle bir alakası olmadığını söyledi.

George RR Martin, Elden Ring için yarattığı yarı tanrı karakterlerinin kendi isminin baş harfiyle bir alakası olmadığını söyledi. Godrick, Ranni, Radahn ve Melina gibi büyük karakterlerin hepsinin tesadüfen ya da bilerek kendi ismi ile aynı hizada olan baş harfleri bulunuyor. Ama Martin son blog yazısında bu benim verdiğim bir karar değildi diye ısrarcı bir açıklamada bulundu.

Martin, 1971′den beri hikayeler yazıyor ve yayınlıyorum. İsim bulmak zor, özellikle de Buz ve Ateşin Şarkısı‘nda çok fazla isim kullandığından aile üyelerine yakın akraba isimleri vermeye bayılıyorum dedi.

Elden Ring Karakterleri Tasadüften İbaret Değil

Elden Ring

Martin’in eserinde baş harfleri ortak olan birçok karakter var ancak Elden Ring’in en belirgin karakterlerinin bazılarının bu üç harften oluşması bir tesadüften fazlası gibi görünüyor. FromSoftware hikayeleri, kısa diyaloglar genellikle anlaşılmaz ancak Elden Ring’de Godfrey, Godwyn ve Godrick arasındaki farkı bulmak fazlasıyla zor. Bu durum o kadar kafa karıştırıcı ki sanki kasıtlı yapılmış gibi hissettiriyor.

Martin’in oyun için tam olarak ne hazırladığı da hala belli değil. Elden Ring‘in yönetmeni Hidetaka Miyazaki’nin açıklamalarına dayanarak, yazılan yeni kısımlarda dünyanın en önemli karakterler adlarının Martin’den geleceğinin olası olduğunu söyleyebiliriz. Fakat isimler Miyazaki’den de gelebilir. Her karaktere kişisel olarak kendi adını vermediğine inanmayı seçsek de FromSoftware’den hiç kimsenin, karakterlere fantastik kurgunun en önemli yazarlarından birinin adını vermediğine inanmak zor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.