Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Geoff Keighley Oyun Fuarlarının Geleceği Hakkında Konuştu

Summer Game Fest'in sunucusu gazeteci Geoff Keighley, etkinlik sırasında ufak bir röportaj verdi. Röportajında E3, NFT ve bağımsız stüdyo gibi konulara yer verdi.

Video oyunu hayranları bu yıl, E3 etkinliğini göremediler. Ancak Geoff Keighley, bu boşluğu Summer Game Fest ve Play Days adlı etkinliklere yer vererek dolduruyor. Summer Game Fest’te E3 etkinliği için açıklamalar yapan Keighley, 1995’teki ilk etkinliğinden beri her E3’e gittiğini ve bu etkinliği çok sevdiğini belirtti. Ancak E3’ün son birkaç yıldır katılım sorunları vardı diyen gazeteci, gelecek yılki planlar hakkında hiçbir şeyin net olmadığını ekledi.

Summer Game Fest‘e de konuşmalarında yer veren Geoff Keighley; merkezi olmayan ve dünyanın dört bir yanındaki hayranların gösterinin bir parçası olduğunu hissetmelerini sağlayan bir etkinlikte yer almasının gurur verici olduğunu söyledi. NFT konusu açıldığında ise, dijital çalışmaların sanat alanında gelişme göstermesinin oldukça ilginç olduğunu belirtti.

Geoff Keighley Bağımsız Geliştiricilere Seslendi

Geoff Keighley

NFT’yi öğrenmekle ilgileniyoruz ancak temkinli davranmakta fayda var diyen gazeteci, birçok kişinin bu alanda dolandırılmasının oldukça kötü olduğunu belirtti. Devamında ise: ”Gösterilerimizin tümü, geliştiricileri sergilemeye ve geliştiricilerin çalışmalarını geniş bir izleyici kitlesine göstermeye yönelik. Şovumuzla ilgili sevdiğim şey, tüm bu bağımsız oyunlara destek çıkıyor olmamız.” dedi.

Konuşmasına; ”Büyük şirketler de etkinliklerde yer alıyor ancak endüstrinin ve ekosistemin bir parçası olan çok sayıda bağımsız geliştirici de var. Bence birçok geliştiricinin artık büyük bir şirketten ayrılıp kendi stüdyolarını kurmaları ve kendi başlarına çalışmaları gerekiyor. Başarıya kendi çabalarıyla ulaşmaları en iyisi.” diye ekledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.