Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Genshin Impact’in Oyun Devlerini Kıskandıran Geliri Açıklandı

HoYoverse'ın devasa oynaması ücretsiz oyunu Genshin Impact, 2020'deki lansmanından bu yana mobil platformlardan 3 milyar dolar gelir elde etti.

Genshin Impact, Şubat 2022’den önce daha önce miHoYo olarak bilinen HoYoverse tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir oyun. Bu yapım, anime esintili görsellere sahip. Devasa oyun, oyuncuların farklı silahlara ve oyun tarzlarına sahip benzersiz karakterlerden oluşan bir parti arasında anında geçiş yapmalarını sağlayan bir mekanik ile oyuncuları kendisine bağladı ve milyonları peşinden sürükledi.

Oyunu indirmek ve oynamak görünüşte ücretsiz olsa da Genshin Impact, oyuncuları oyun içi para birimi satın almak için gerçek para kullanmaya teşvik eden ve daha nadir ögelerin kilidini açma olasılıklarını artıran gacha oyun mekaniğini kullanmasıyla çokça eleştirildi ancak şirketin oyun devlerini bile kıskandıracak devasa geliri açıklandı ve bu sistemin fazlasıyla başarılı olduğu ortaya çıktı.

Genshin Impact Her 6 Ayda 1 Milyar Dolar Kazanıyor

Genshin Impact
Bu devasa gelirin kaynağı sadece mobil platformlar oldu.

Bu strateji, yalnızca Genshin Impact’in oyuncu tabanı büyük olduğu için değil, aynı zamanda oyunun 2020’de piyasaya sürüldüğünden bu yana mobil sürümlerinden 3 milyar dolar kazandığı bildirildiği için HoYoverse için başarısı kanıtlanmış oldu. Sensor Tower tarafından yayınlanan bir rapora göre, oyun Apple App Store ve Google Play üzerinden yapılan oyun içi satın alımlardan altı ayda bir ortalama 1 milyar dolar kazandı.

Oyunu hiç para harcamadan oynamak mümkün olsa da, oyun oyuncuları her ay biraz para harcamaya teşvik etmek için tasarlandı, bu da bazı oyuncuların, oyunun gacha mekaniğini kumar olarak adlandırmasına neden oldu. Bunun yanı sıra Sensor Tower’ın raporu ayrıca oyunun yalnızca mobil platformlardan elde ettiği geliri kapsıyor ve Genshin Impact’in konsol veya PC sürümlerinden ne kadar kazandığını bilmiyoruz.

Mevcut tüm platformlardan oyunun geliri 3 milyar dolardan çok daha yüksek. Genshin Impact’in oyuncu tabanı, piyasaya sürülmesinden bu yana her yıl yaklaşık yüzde 44 oranında istikrarlı bir şekilde arttı. Bakalım bu çılgınlık daha nereye kadar sürecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.