Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Genshin Impact Yalnızca Mobilden 3 Milyar Dolar Kazandı!

Genshin Impact'in mobil versiyonunun dünya çapında en yüksek hasılat yapan mobil oyunlardan biri olarak 3 milyar doları aştığını öğrendik.

Dijital pazar analizi şirketi Sensor Tower, Genshin Impact’in mobil versiyonunun iki yıllık ömrü boyunca 3 milyar doların üzerinde kazanç elde ettiğini ortaya koydu. Oyunun ilk çıkışından bu yana, HoYoVerse’in RPG oyunu milyonlarca oyuncuyu kendisine bağımlı hale getirdi. Oyun sadece dört gün içinde 17 milyon oyuncuya ulaştı ve 2021’deki The Game Awards’da En İyi Mobil Oyun ödülünü kazandı.

Sensor Tower, Genshin Impact’in Eylül 2020 lansmanından bu yana yaklaşık 3.7 milyar dolar kazandığını ortaya koydu. Oyunun büyük satış başarısı, RPG oyununu son iki yılda dünya çapında üçüncü en yüksek hasılat yapan mobil oyun haline getirdi ve yalnızca Çin’e özel mobil oyun Honor of Kings ve PUBG Mobile’ın gerisinde kaldı.

Genshin Impact’in Başarısı Ağızları Açık Bıraktı

Genshin Impact

Sensor Tower’ın raporu, Genshin Impact için en çok hasılat yapan bölgeleri de açıkladı ve Çin, benzer şekilde büyük diğer pazarlar üzerinde güçlü bir liderliğe sahip. Çin, ömrü boyunca oyunun en büyük pazarı oldu ve Çinli oyuncu tabanı, yalnızca iOS’ta 1.2 milyar dolar harcayarak oyunun toplam kazancının yüzde 33’ünü tek başına üstlendi.

Japonya, oyunun gelirinin yüzde 24’üyle Genshin Impact için ikinci en büyük pazar olurken, ABD yüzde 17 ile üçüncü oldu. Rapor ayrıca, iOS’un dünya çapında oyun için baskın platform olmasıyla birlikte, platformlar arasındaki harcamalardaki bölünmeyi de ortaya koydu.

Çin’deki devasa satış rakamları, Genshin Impact‘in karakter afişlerinden elde edilen geliri gösteren düzenli olarak güncellenen çizelgelerle açıkça görüldü. Venti, Çin’deki ilk gününde yaklaşık 10 milyon dolar kazanan iki tekrarı ile uzun süredir Genshin’in en başarılı karakterlerinden biri oldu.

Çin’den gelen Genshin Impact verileri, oyunun Çin pazarında 1. Günde 4 milyon doların üzerinde hasılat yapan en az beş gacha afişine sahip olduğunu da gösterdi. Oyunun afişlerinin büyük bir çoğunluğu, çoğu 1 milyon doları aşan benzer 1. Gün başarısını gördü. Afiş nedir derseniz, oyundaki karakterleri ‘Afiş’ ismi verilen gacha sisteminden rastgele şansla düşürdüğünüz bir sistem.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.