Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Genshin Impact Türkçe Sürüm Drone Işık Gösterisiyle Kutlandı

Dünyanın önde gelen eğlence markalarından HoYoverse, açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Genshin Impact'in Türkçe sürümünü İstanbul'da gerçekleştirdiği etkileyici bir drone gösterisiyle kutladı.

İlgiyle beklenen Genshin Impact Türkçe sürüm, 7 Aralık’ta gelen 3.3 güncellemesiyle resmen yayınlandı. 2020’deki ilk çıkışından bu yana kırılmadık rekor bırakmayan açık dünya RPG’si, artık tamamen Türkçe olarak deneyimlenebiliyor. Geliştirici ve yayıncı HoYoverse, bir yılı aşkın sürede tamamlanan lokalizasyon çalışmasında oyundaki her kavramı dilimize en uygun şekilde yerelleştirdi.

Tüm platformlarda oynaması ücretsiz olan Genshin Impact, artık Türkiye’deki hayranlarıyla daha yakından bağ kurma şansı yakalayacak. Türkçe dil desteğinin eklenişini kutlamak amacıyla İstanbul’da bir drone gösterisi düzenleyeceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Büyük bir heyecan ve merakla beklenen görsel şölen, geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşti.

Genshin Impact Türkiye’ye Merhaba Dedi

Genshin Impact türkçe

Genshin Impact Drone Gösterisi, İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Salacak semalarında, oyunun en ikonik sahnelerinden bazılarını sunmak için 300 drone ile hazırlanan koreografilere sahne oldu. Işık gösterisi cuma akşamı için planlandı fakat teknik sorunlar ve hava koşulları sebebiyle gece yarısına ertelendi.

Bu yüzden, cumartesi günü saat 19:00 civarı ek bir gösteri daha gerçekleştirildi. Her drone ışık gösterisi yaklaşık 15 dakika sürdü ve boğazın Asya kıyılarından izlenebildi. Etkileyici bir görsel şölenle geceyi aydınlatan gösteri, çevredeki insanlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Gösteride 300 Drone Kullanıldı

genshin impact türkçe sürüm

Genshin Impact Türkçe dil desteğinin çıkması, popüler RPG’nin Türk oyuncular için sürükleyici oyun deneyimini geliştirme vaadini gerçekleştirmeye başladığını gösteriyor. Tamamen çevrilmiş metin ve arayüz ile Türk oyuncular artık hikayelerin ve oyunun tadını kendi anadillerinde çıkarabilecekler.

Genshin Impact’i PS4 ve PS5’te PlayStation Store’dan, Android’de Google Play’den, iOS’te App Store’dan ve PC’de ise Epic Games Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz, HoYoverse’teki geliştirme ekibiyle yaptığımız özel röportajı da okuyabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.