Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022

Dünyanın en popüler aksiyon rol yapma oyunları arasında yer alan Genshin Impact sistem gereksinimleriyle çokça merak ediliyor. İşte sevilen oyunu bilgisayarınızda çalıştırmak için ihtiyacınız olan donanımlar.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022 burada! Çin merkezli eğlence devi HoYoverse (eski adıyla miHoYo) tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Genshin Impact, ilk kez piyasaya sürüldüğü Eylül 2020’den bu yana kırılmadık rekor bırakmadı. Yayınlandıktan 6 ay içerisinde 1 milyar dolar gelir elde eden RPG, güncel verilere göre aylık 65 milyon aktif oyuncuya ev sahipliği yapıyor. İki yılı geride bırakırken, sadece mobil tarafta 4 milyar dolara yakın kazanç sağlayan oyun, adeta para basıyor.

Genshin Impact’in bu kadar popüler olmasını sağlayan pek çok etmen var. Fantastik unsurlarla bezeli zengin evreni, çarpıcı görselliği, farklı beceri ve hikayelere sahip karakterleri, oyunun muazzam bir başarı yakalamasını sağladı. Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesi bulunan RPG, 3.3 sürüm güncellemesiyle birlikte çok istenen Türkçe dil desteğine kavuştu. Oyun, bu sayede Türk oyuncularla çok daha yakından bağ kurma şansı yakalayacak.

Genshin Impact sistem gereksinimleri 2022 yılında birçok kişi tarafından merak ediliyor. Oyunu deneyimlemek istiyor, ancak bilgisayarım kaldırır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi çevrimiçi oyunların minimum sistem gereksinimleri yıllar içinde değişebiliyor. Bu nedenle iyi bir deneyim yaşayabilmek için bu güncellemeleri yakından takip etmek gerekiyor. Peki, Genshin Impact PC kaç GB? Oyun için nasıl bir sisteme sahip olmak gerekiyor? İşte cevabı.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri 2022

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5 veya eşdeğeri
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 1030 veya daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i7 eşdeğeri veya daha yüksek
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB veya daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit

Genshin Impact PC kaç GB?

Genshin Impact PC kaç GB

Türkçe dil seçeneğini de içeren Genshin Impact 3.3 güncellemesinin yayınlanmasının ardından oyun PC’de 51.05 GB yer kaplıyor. Tabii, bu sayı yalnızca kaynak paketi büyüklüğünü temsil ediyor. Eğer Genshin Impact’i bu sayfadan sıfırdan bilgisayarınıza indirmek isterseniz, sıkıştırılmış dosyaları açmak için gerekli olan şu anda 100 GB’ı geçiyor.

Bu arada oyunun boyutunu ses paketleri de etkiliyor. Zira bunların her biri 8-9 GB’a kadar yer kaplıyor. Kullanılmayan ses paketlerini silerek, Genshin Impact’in toplam boyutunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Genshin Impact’i başlatın ve Paimon Menüsünü açın.
 2. Oyun içi Ayarlar > Dil > Seslendirme Dilini Yönet’e gidin
 3. Menü, indirdiğiniz mevcut ses paketlerini gösterecektir.
 4. Kullandığınız bir dış ses paketini saklayın ve gerisini kaldırın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.