Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Genshin Impact Hile Yapımcıları Hapse Mahkum Edildi

HoYoverse tarafından 2021'de geri gönderilen birkaç Genshin Impact hile yaratıcısı, hapis cezasını da içeren ağır bir ceza adı.

Oyun Eylül 2020’de piyasaya çıktığından beri birçok Genshin Impact hile yapımcısı da türedi. Bu hileler, karakterlerinize ölümsüzlük vermekten oyundaki tüm eşyalara sahip olmaya kadar çeşitli haksız avantajlar sağlayabiliyordu.

Tüm bunlara rağmen Genshin Impact hileleri, oyun çok aktif bir topluluğa sahip olmasına rağmen pek fazla gündeme gelmedi. Bunun arkasındaki ana neden, oyun daha çok tek oyunculu bir deneyime odaklandığından, oyuncular arasında çok fazla oyun içi etkileşim olmamasıydı ancak bugün hile yapımcılarını da yakından ilgilendiren bir haber öğrendik.

Genshin Impact Hilecilerine Hapis Cezası

Genshin Impact Hile

Finance.sina adlı popüler bir Çin finans sitesine göre, Genshin Impact hileleri satmaktan tutuklanan üç kişi yakın zamanda dört yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. Birden fazla rapora göre bu, Genshin Impact dolandırıcılarına verilen ilk hapis cezası oldu. Hile yaratıcıları görünüşe göre yazılımları için 40 binden fazla erişim anahtarı sattı ve yaklaşık 300.000 dolar değerinde yasadışı bir gelir elde etti.

Reddit‘te bu konuyla ilgili yeni bir başlık, hile yapmaktan en çok sorumlu olan kişinin 50 bin para cezasıyla birlikte dört yıl hapis cezası aldığını ortaya çıkardı. Görünüşe göre ana suç ortağı aynı para cezasıyla 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Üçüncü bir yardımcı, 10 bin para cezası ile 1.5 yıl hapis dahil en küçük cezayı aldı.

Yorum bölümündeki birden fazla yanıt, bunun HoYoverse‘ün dolandırıcılara ve sızıntılara karşı savaşında ciddi olduğunu bir başka hatırlatma olduğunu iddia etti. Topluluğun büyük bir kısmı, oyunun PvP modunun olmadığı düşünüldüğünde cezanın ne kadar ağır olduğuna hala şaşkın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.