Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı


Geçtiğimiz Yılın En Çok Oynanan Switch Oyunu Fortnite Oldu!

Fortnite Switch'te en çok oynanan oyun oldu.

Epic Games’in tüm dünyayı kasıp kavuran oyunu Fortnite geçtiğimiz yıl sadece İOS platformunda 445 milyon dolar gelir elde etmişti.

Konsol, bilgisayar ve mobil platformda tamamen ücretsiz olarak yayınlanan ve milyonlarca oyuncu tarafından adeta bir tutku olarak oynanan Fortnite tüm platformlarda liderliğini korumaya devam ediyor. Yayınlandığı günden bu yana hızla kitlesini geliştiren yapım günümüzde 200 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Ayrıca yapım gelirleri ile Epic Games’in kurucularından olan Tim Sweeney’i de Bloomberg en zenginler 400 listesine soktu. Fortnite ile yüksek gelirler elde eden  Tim Sweeney, Steam’in sahibi olan Gabe Newell’ı da geride bırakmayı başardı.

Oldukça hareketli bir yılı geride bırakan Fortnite, 2018 yılında Avrupa’da en çok oynanan Nintendo Switch oyunu oldu. Oyunun ücretsiz olması ve her hafta yeni içerikler alması kuşkusuz bu başarıyı etkileyen en önemli etkenler oluyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’in elinden liderliği alan başarılı oyun, 2019 yılında da oyunculara yeni içerikler ve etkinlikler sunmaya devam edecek. Eurogamer tarafından yayınlanan listenin ikinci sırasında The Legend of Zelda: Breath of the Wild yer alırken üçüncü sırasında ise Super Mario Odyssey bulunuyor.

Listenin dördüncü sırasında ise oldukça tanıdık bir isim daha var. Bu isim Splatoon 2 olarak karşımıza çıkıyor.

2018’de Avrupa’da En Çok Oynanan Switch Oyunları

1 – Fortnite

2 – The Legend of Zelda: Breath of the Wild

3 – Super Mario Odyssey

4 – Splatoon 2

5 – Mario Kart 8 Deluxe

6 – FIFA 19

7 – Minecraft

8 – Pokémon: Let’s Go, Pikachu

9 – Pokémon: Let’s Go, Eevee

10 – Xenoblade Chronicles 2

11 – The Elder Scrolls 5: Skyrim

12 – Rocket League

13 – Mario + Rabbids: Kingdoms Battle

14 – Pokémon Quest

15 – Stardew Valley

16 – Dragon Ball Xenoverse 2

17 –  Octopath Traveller

18 – Super Smash Bros Ultimate

19 – Paladins

20 – Super Mario Party

21 – Mario Tennis Aces

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol