Geçen Ay ABD’de En Çok Satan Apple Telefonu iPhone XR Oldu

iPhone XR ABD'de büyük ilgi gördü.

Birçok analist Apple 26 Ekim’de iPhone XR’i satışa sunduğunda bu cihazın 2018 modelleri arasında en çok satan olacağını dile getitrmişti. Geçtiğimiz ay, yani Kasım ayında da bu gerçek oldu. CIRP tarafından yeni iPhone satışlarına dair veriler açıklanırken, öne çıkan model iPhone XR oldu.

Kasım ayı iPhone XR’in satışa çıktığı ilk aydı. ABD’de bu telefonun 64GB modelinin fiyatı 749 dolardan başlarken, 128GB modeli 799 dolar, 256GB modeli ise 899 dolar olarak yer alıyor. Fakat eski iPhone telefonunu getirenlere Apple iPhone XR’i sadece 499 dolara veriyor. Bu da haliyle satışların artmasına yol açtı.

Ayrıca firmanın verilerine göre ABD’de yeni iPhone satın alan kullanıcıların yüzde 82’sinin önceki telefonu da iPhone’du. Android bir cihazdan iPhone’a geçişler ise yüzde 16 oranında oldu. Geçtiğimiz yıl Android’den geçişler daha da azdı. Bu da gösteriyor ki 2018 yılı ABD’de Apple için daha verimli geçiyor.

Kasım ayında ABD’de en çok satan Apple iPhone modelleri  ise şöyle:

  1. iPhone XR

  2. iPhone XS Max

  3. iPhone XS

  4. iPhone 8

  5. iPhone 7

  6. iPhone 8 Plus

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol