Gears 5 En İyi Silahlar Nelerdir?

Gears 5 isimli oyunda bulunan en etkili ve güçlü silahları öğreneceksiniz.

Gears 5 isimli oyunumuz geçtiğimiz yaz ayında çıkışını yapmıştı. Üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Gears 5, hem Xbox’ta hem de bilgisayarda oynanabilen bir oyun. Microsoft bu oyunun reklamını gerçekten oldukça güzel yapmış ve oyunculara güzel bir de indirim ile sunmuştu. Bir çok kişi tarafından oynanan bu oyunu sizlerde oynuyorsanız ve bazı işe yarar bilgiler istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Gears 5 en iyi silahlar isimli bu yazımızda, şu an için oyunda bulunan en etkili ve en güçlü silahların hangileri olduğunu öğreneceksiniz. Dolayısı ile bu silahlara odaklanmalı ve onları kullanmanız gerektiğini de öğrenmiş olacaksınız. Bu silahlar şimdilik en iyi silahlar olarak geçiyor. Oyuna gelen güncellemeler ile bir değişiklik olursa bizlerde bu konuyu güncelleyeceğiz. Hazırsanız konumuza geçelim.

gears 5 en iyi silahlar 2

Gears 5 En İyi Silahlar Nelerdir?

Gears 5 gibi silahların kullanıldığı oyunlarda herkes en iyi ve güçlü silahları bilmek ve onları kullanmak ister. Çünkü iyi bir silah size oldukça yardımcı olacak bir dostunuz gibidir. Hali hazırda Gears 5 isimli oyunda PvP oyunu olduğu için silahların yeri oldukça önemli oluyor. Tabi ki birazdan bahsedeceğimiz silahlar her durumda iyi değil fakat alanında en iyileri olacaktır. Örneğin bir pompalı silah ile uzakta ki bir düşmanı vurmaya çalışırsanız hiç bir işe yaramaz. Daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

1- Lancer Assault Rifle

Bu saldırı silahımız yakın ve orta mesafede inanılmaz etkilidir. Uzun mesafede eğer atışları isabetli bir şekilde atabilirseniz etkili olacaktır ama dediğim gibi yakın mesafeden ve orta mesafeden rahatça kullanılabilir. Eğer oyunda hareketli ve agresif bir yapıya sahipseniz bu silah sizin için çok uygun olacaktır. Ayrıca bu silaha monte edilmiş bir de testere bulunuyor. Peki bu ne işe yarıyor? Çok yakın kapışmalarda mermi harcamadan düşmanları bunun ile yok edebiliyorsunuz.

2- Gnasher Shotgun

İşte yakın mesafede ölümcül bir silah. Zaten bilirsiniz pompalı tüfekler yakın mesafede asla affetmezler. Bu silahı en iyiler arasında yapan şeylerden biri de seri olmasıdır. Genellikle işini bilen oyuncular bu silah ile oynarken yakın çatışmaların olduğu dar, koridor benzeri haritalarda oynarlar. Burada bu silah size bir çok puan kazandıracaktır. Yakın mesafede tek atışta öldürür, orta mesafede ise orta düzeyde bir hasar verir. Bu silahı kullanırken keskin nişanı tüfeği ile birlikte kullanmanız daha iyi olacaktır.

3- Longshot Sniper Rifle

Bu silah oyunda bulunan diğer keskin nişancı tüfeklerine oranla daha başarılı bir yapıya sahiptir. Orta mesafede scope yani dürbün açmadan rahatlıkla adam vurabiliyorsunuz. Bu yönü ile zaten öne çıkan bir silahtır. Uzun mesafede zaten söylemeye bile gerek yok tek atışta düşmanı yok edebiliyorsunuz. Eğer ben uzun menzil seviyorum yakın kapışmalardan hoşlanmam diyorsanız bu silaha alıştığınız an ortalığı birbirine katarsınız söyleyeyim.

4- Salvo Rocket Launcher

Çoğu oyuncular bu silaha gıcık oluyorlar ve etkisinin azaltılmasını dile getirip duruyorlar. Haksız da sayılmazlar. Ateşlediğiniz anda düşmana doğru giden bir den fazla roket olduğunu düşünün. Herkes gıcık olacaktır. Ortalığı birbirine katan bir silah olmasının yanında patron savaşları içinde oldukça idealdir. Bu silahın etkisi yakın zamanda azaltılırsa şaşırmayın. O yüzden fırsat varken bununla bol bol oynayın derim.

5- Mulcher

Mulcher isimli silahımız mini ağır taramalı silah olarak karşımıza çıkıyor. Bu silah diğer ağır taramalılara oranla hareket kolaylığı sağlamaktadır. Ateş etmeye başladığınız anda herkes oradan kaçacaktır çünkü direkt olarak ölümcül bir hale gelir. Eğer bu silahı bir yere dayayarak kullanırsanız daha dengeli atışlar yapabilirsiniz. Bunun tek kötü yanı bu silahı kullanırken çok fazla açıkta kalırsınız yani kafanız ve gövdenizi düşman rahatlık ile görebilmektedir.

6- Hammerburst

Saldırı tüfeği olarak geçen Hammerburst yüksek hasar veren bir yapıya sahiptir. En etkili olduğu menzil orta menzildir. Ama yakın ve uzun menzilde de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Tek sıkıntısı pek dengeli atışlar yapamamasıdır. Yani buna alışmak için baya bir bu silahı kullanmak gerekiyor. Ama bu silaha alışır ve ustası olursanız müthiş keyif alırsınız söyleyeyim. Bu silah ile oynarken düşmanı hep kafadan vurmaya çalışın.

7- Overkill

Yeni başlayan oyuncular için birebir silahtır. Yakın mesafede ateşlediğiniz zaman düşmanlarda delik açabilirsiniz. Sadece düşmanın olduğu yöne doğru silahı tutun ve ateşleyin. Bu kadar basit. Tam anlamıyla nişan almanıza gerek yok. Tek dezavantajı ise mermi kapasitesinin az olmasıdır. Sizlere kısa süreli bir keyif yaşatacak silahtır.

8- Talon Autopistol

E bildiğimiz tabanca bu diyebilirsiniz fakat işte öyle değil. İnanılmaz atış hızı ile yakın mesafede ki düşmanları anında yok eden bir tabancadır. Otomatik ateş etme özelliği ile düşmanları kısa sürede indirebilirsiniz. Zaten bunu kullanırken otomatik modda kullanmanızı öneririm. Kötü yanı ise geri tepmesinin çok fazla olmasıdır. Bunun yanında bir pompalı ya da saldırı tüfeği kullanabilirsiniz.

9- Torque Bow

Bildiğimiz ok olarak geçen bu silah tek atışta düşmanları alt edebilir. Çoğu oyuncunun favori silahı olarak yer almaktadır. Kötü yanı dolum süresidir. Yani oku takana kadar belli bir süre geçecektir. Silahımız orta ve uzun menzilde oldukça etkilidir. Bu silah ile yakın mesafede bir şey yapamazsınız. Yani ıskalamamanız gerekir. Yoksa düşman sizi direkt öldürür.

Gears 5’te bulunan en iyi silahları birlikte görmüş olduk. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol