Gearbox Software’ün Kurucu Ortaklarından Landon Montgomery Hayatını Kaybetti

Ünlü geliştirici Landon Montgomery hayata gözlerini yumdu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Şu sıralar Corona Virüsü salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken yepyeni haberler de gündeme gelmeye başladı. Gearbox Software’ün kurucu ortakları arasında yer alan Landon Montgomery hayatını kaybetti.

Son aylarda Borderlans 3 ile milyonlarca oyuncuya ulaşan Gearbox Software yepyeni genişlemeler ve oyunlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Borderlands 3 ile 8 milyondan fazla kopya satan geliştirici ekip bugün üzücü bir haber ile gündeme geldi.

Bilindiği üzere başarılı oyun stüdyosu Randy Pitchford, Stephen Bahl, Landon Montgomery, Brian Martel ve Rob Heironimus olmak üzere 5 kişi tarafından kurulmuştu. Bugün gelen bilgiler ile kurucular arasında yer alan Landon Montgomery’nin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre başarılı oyun stüdyosunun ünlü ismi Landon Montgomery hayatını kaybetmiş. Habere göre bu üzücü gelişmeyi 1999 yılından bu yana stüdyonun CEO’luğunu yapan Randy Pitchford resmi Twitter hesabı üzerinden duyurmuş. Yapılan duyuru da Landon Montgomery’nin ölüm nedeni belirtilmezken ünlü geliştiricinin birbirinden güzel projelerde yer aldığı biliniyor.

Half-Life, Brothers in Arms, Halo: Combat Evolved gibi pek çok önemli proje de yer alan ünlü isim arkasında geniş bir hayran kitlesi bıraktı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol