Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GDC 2023 Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu

GDC 2023 adayları, başrolde tanıdık yüzlerle açıklandı. Uluslararası Seçim Ödülleri Ağı (ICAN) hem adayları hem de kazananları seçecek. Organizasyona davet edilen tüm üyeler, oyun endüstrisinin çeşitli yönlerinde lider roller üstlenen isimlerden oluşacak. Bu arada, tüm adaylar 2022’de piyasaya sürülen oyunlardan seçildi.

The Game Developers Choice Awards, ilk olarak 1988’de resmi olmayan bir toplantı olarak başlayan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın (GDC) bir parçası olarak başladı. Yirmi beş geliştiricinin bir oturma odasında bilgisayar oyunları hakkında konuşmak için bir araya gelmesiyle başlayan toplantı, bugün 37 yaşına bastı ve sektör devlerini ağırlamaya başladı.

GDC 2023 Oyun Ödülleri Adayları

GDC 2023 Oyun Ödülleri Adayları Belli Oldu

The Game Developers Choice Awards 2023‘de Yılın Oyunu finalistleri Elden Ring, God of War Ragnarok, Immortality, Pentiment, Stray ve Tunic oldu. Elden Ring ve Stray, her ikisi de 6’er adaylık alarak en çok adaylık alan oyunlar sırasında başı çekti. Bu iki oyunu ise 5 adaylık ile God of War: Ragnarok izledi. Bu arada Pentiment 4 adaylık ile God of War ile En İyi Anlatım dalında yarışacak.

DEn İyi İlk Çıkış, En İyi Ses, En İyi Tasarım, En İyi Anlatım, En İyi Teknoloji, En İyi Görsel Sanat, İnovasyon Ödülü, Sosyal Etki Ödülü ve Yılın Oyunu kategorilerinin yanı sıra tüm katılımcıların belirleyeceği Seyirci Ödülü de olacak. GDC 2023, 20-24 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek olan Game Developers Choice‘un bir parçası olacak. GDC Ödülleri adaylarının ve kategorilerinin tam listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.