Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oyun Dünyasını Buluşturan Gaming İstanbul 2022 Sona Erdi

Dünyanın en büyük sekizinci oyun ve e-spor etkinliği olan Gaming İstanbul, 3 günlük heyecan verici maratonunu tamamladı. Yoğun bir katılıma sahne olan fuar, 18 Eylül Pazar akşamı kapılarını kapattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda, OGEM ve Medya A.Ş tarafından düzenlenen Gaming İstanbul 2022, oyunun her türüyle ilgilenen amatör ve profesyonel yüzbinlerce kişiyi bir araya getirdi. 16 Eylül’de kapılarını açan dev etkinliğe, Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi ev sahipliği yaptı.

18 Eylül Pazar akşamı sona eren fuar, oyunseverlere üç gün boyunca unutamayacakları deneyimler yaşattı. PC, konsol, mobil oyunlar, e-spor turnuvaları, yeni oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılar ve takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, serbest geliştirici alanları ve çok daha fazlası, Gaming İstanbul’daydı.

Gaming İstanbul 2022’ye İlgi Büyüktü

gaming istanbul 2022

Bu yılki fuarı özel kılan faktörlerden biri GIST LAN Party oldu. Katılımcılar, ilk kez düzenlenen eğlenceli organizasyonda bilgisayar veya mobil cihazını yanına alarak PUBG, Apex Mobile, New State Mobile, Beatstar, Rocket League Sideswipe ve Call Of Duty Mobile oyunlarını oynadı. Aynı anda 300 kişiyi barındırabilecek bir alanda gerçekleşen LAN Party, geniş bir katılıma sahne oldu.

Her yıl çok sayıda popüler yayıncıya ev sahipliği yapan Gaming İstanbul, bu sene Pelin ‘‘PqueeN’’ Baynazoğlu, Tuna ‘’Pintipanda’’ Akşen, Can Sungur ve Alp ‘‘H1vezZz!’’ Kocaman’ı ağırladı. Her biri büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu isimler, Influencer Sahnesi’nde ziyaretçilerle bir araya geldi. Pqueen ise sevenleriyle ana sahnede Just Dance etkinliğinde buluştu.

3 Günlük Fuar Geniş Bir Katılıma Sahne Oldu

gaming istanbul

Öte yandan Gaming İstanbul 2022‘de bu yıl Türkiye’nin en popüler Jam etkinliği Mağara Jam de düzenlendi. Ekipler uyku tulumlarını da yanlarına alarak etkinlik alanında 72 saat aralıksız kalarak oyun geliştirdiler. Heyecan verici maraton sonunda ilk üçe giren geliştirici takıma toplamda 20 bin TL tutarında para ödülü verildi.

Fuarda ayrıca oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway de yer aldı. Oyun profesyonelleri ve serbest oyun geliştiriciler, üç gün boyunca konferans ve toplantılarda bir araya gelerek, yatırımcı ve iş geliştirme toplantılarını Gaming İstanbul çatısı altında gerçekleştirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.