Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Gaming İstanbul 2022 İçin Nefesler Tutuldu

Yılın en çok beklenen oyun ve espor etkinliklerinden Gaming İstanbul için geri sayım başladı. Yüzbinlerce oyuncuyu ağırlaması beklenen fuar, 16 - 18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle son iki yılı pas geçen Gaming İstanbul, 2019’dan bu yana ilk kez oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğu, OGEM ve Medya A.Ş desteği ile gerçekleşecek olan oyun ve espor fuarı, dev markaları, popüler oyunları ve ünlü yayıncıları bir araya getirecek.

Gaming İstanbul 2022’de GIST LAN Party adı verilen özel bir organizasyon düzenlenecek. Katılımcılar burada, bilgisayar veya mobil cihazını yanına alarak PUBG, Apex Mobile, New State Mobile, Beatstar, Rocket League Sideswipe ve Call Of Duty Mobile oyunlarını oynayacak. Aynı anda 300 oyuncunun yer alabileceği 20 metrelik büyük bir sahnede gerçekleşecek olan etkinlik, 3 gün boyunca aralıksız sürecek.

gaming istanbul 2022

Bu seneki fuarda oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway de yer alacak. Oyun profesyonelleri ve serbest oyun geliştiriciler, üç gün boyunca konferans ve toplantılarda bir araya gelecek, yatırımcı ve iş geliştirme toplantılarını Gaming İstanbul 2022‘de gerçekleştirecek. Ayrıca e-spor turnuvaları, yeni oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılar ve takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, serbest geliştirici alanları ve jam’ler gibi birçok aktivite ziyaretçilerle buluşacak.

Gaming İstanbul’un marka yüzleri olan PqueeN, Pintipanda ve Can Sungur bu yıl takipçilerine özel bir sürpriz yaparak Gaming İstanbul Influencer Sahnesi’nde olacak. Açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı dev fuar, 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. 2019 yılında 92.000 ziyaretçiyle dünyanın en büyük sekiz oyun etkinliğinden biri haline gelen Gaming İstanbul, bu yıl çok daha fazla insana ulaşmayı hedefliyor.

Gaming İstanbul 2022 biletlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.