Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Gaming İstanbul 2022 İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Gaming İstanbul, 16 Eylül'de kapılarını açıyor. Oyun sektörünün paydaşlarını bir araya getirecek olan etkinlik, yüzbinlerce kişiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük oyun fuarlarından biri olan Gaming İstanbul, bu sene İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda geri dönüyor. 16 Eylül’de Prof. Dr. Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açacak olan dev etkinlik, oyun dünyası ile ilgilenen amatör ve profesyonel yüzbinlerce kişiyi bir araya getirecek.

18 Eylül’e kadar sürecek olan Gaming İstanbul 2022, üç gün boyunca PC, konsol, mobil oyunlar, espor turnuvaları, yeni oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılar ve takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, serbest geliştirici alanları ve çok daha fazlasını oyunseverlerle buluşturacak.

Gaming İstanbul 16 Eylül’de Kapılarını Açıyor

gaming istanbul 2022

Ziyaretçiler, fuar içindeki alışveriş alanı, FRP etkinlik alanı, cosplay alanı, retro oyun alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici bölümlerine hiçbir ek ücret ödemeden girebilecekler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Gaming İstanbul 2022, OGEM ve Medya AŞ. tarafından organize ediliyor. Etkinlikte, oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway de yer alacak.

Oyun profesyonelleri ve serbest oyun geliştiriciler, Indieway’de buluşacak, üç gün boyunca konferans ve toplantılarda bir araya gelecek, yatırımcı ve iş geliştirme toplantılarına katılacak. Fuarda dev oyunlar, markalar ve ünlü yayıncılar da olacak. Blockchain tabanlı MMORPG oyunu Rise Online, etkinlikteki en büyük alanlardan birine sahip olacak ve ziyaretçilere özel sürprizlerle unutamayacakları anlar yaşatacak.

Yüzbinlerce Oyunsever Etkinlikte Olacak

gaming istanbul

Gaming İstanbul, açılışını etkinlikten bir gün önce 15 Eylül tarihinde uluslararası oyun profesyonellerine özel Mobile Growth Summit etkinliğiyle yapacak. Oyun sektörü profesyonellerinin mobil oyun sektörüne yönelik konferans, seminer ve iş geliştirme toplantılarında bir araya gelebilmelerine olanak sağlayan Global Growth Summit’e üst düzey 200 yönetici katılacak. Oyun profesyonellerinin buluşmaları, 16-18 Eylül boyunca Gaming İstanbul alanının içindeki Indieway’de devam edecek.

Açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı açıklanan Gaming İstanbul 2022’de oyun ve genç kültürüne yönelik üretim yapan zanaatkarlar için özel bir alan olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda kurulan Geek Culture alanında zanaatkarlar, el yapımı ürünlerini yaklaşık 100 ziyaretçi ile buluşturabilecek. Bilet satışı ile ilgili ayrıntılara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.