Gaming In Turkey, Gaming In MENA Adıyla Yurtdışına Açılıyor!

Gaming In Turkey, Orta Doğu'nun oyun ve espor ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Oyun ve espor ajansı olarak ülkemiz oyuncuları tarafından yakından tanınan Gaming In Turkey yeni yatırım hamleleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Gaming In MENA adıyla yurtdışına açılacak olan ajans Orta Doğu’da oyun ve espor hizmetleri sunacak.

blank

Espor alanına olan yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gaming In Turkey Orta Doğu’ya hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 2020 yılının Ocak ayı itibari ile Gaming In MENA adı ile yurtdışında bir ofis açacak olan şirket bu yatırım ile Orta Doğu’da oyun ve espor hizmetleri sunmaya devam edecek.

Daha önce Future Communications Company ile iş birliği yapan ajans, 2020 yılının Ocak ayı itibari ile Orta Doğu bölgesinde oyun firmalarının ihtiyaçlarını karşılamaya başlayacak olan bir ekip ve merkez bir ülke seçerek ofis açacak.

Konuyla ilgili Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir, “Sene başında projesine başlanılan ve 2019’un Aralık ayında açılacak olan Kuveyt’teki espor Merkezi Rush for Run ile birlikte Orta Doğu bölgesinde bulunan veya bölgeye yatırım yapmak isteyen oyun firmaları ve markalara birçok fırsat sunacağız. Özellikle oyun firmalarının bölgedeki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak lokal bir ekip ile birlikte yeni ofisimizi gene Kuveyt’te açacağız. Bu lokal ekip Türkiye ofisimizdeki deneyimli ekip tarafından yönetilecek. Espor organizasyonlarından, influencer, dijital pazarlama veya PR gibi tüm pazarlama faaliyetlerini aynı Türkiye’de gerçekteştiridiğimiz şekilde Orta Doğu için de yapacağız. Neredeyse bütün oyun ve espor ekosisteminin girmek istediği ama oldukça lokal deneyim gerektiren Orta Doğu bölgesi için çok güzel kazanımlar yaratacağımıza inanıyorum.” dedi.

Açıklamanın devamında Ozan Aydemir, “Bölgenin 2018 cirosuna baktığımız zaman 5 milyar dolara yaklaştığını görüyoruz. Türkiye’de bunun içinde. Sektörel olarak ciro yüksek gözükse de aslında çok daha fazla büyüme kapasitesine sahip bir bölge. Gaming in MENA olarak ana amacımız da bu aslında. Oyun firmalarına oyunlarını daha iyi tanıtabilecekleri fırsatları ve espor organizasyonlarının sayısını arttırmak, ayrıca yerel markaların da bu sektöre yatırım yapmalarını sağlamak. Bu vizyonu oturtmak kolay olmadı tabi ki. 5 senelik Gaming in Turkey hikayesi, şimdi yanına Gaming in MENA’yı da alarak global çapta bir pazarlama ağı kuruyoruz. Amacımız ilerleyen senelerde bunu farklı bölgelere yaymaya devam etmek olacak” dedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol