Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Fiyatları Artıyor: İşte Zam Sonrası Ücretler

Microsoft, Xbox Game Pass'in üyelik ücretlerinde artışa gidiyor. Zam ile beraber hizmetin abonelik modeli de değişiyor. Detaylar haberimizde.

Güne can sıkıcı bir zam haberiyle başlıyoruz. Microsoft, Xbox Game Pass fiyatlarını dünya genelinde artırmaya hazırlanıyor. Her ay tazelenen geniş bir oyun kataloğuna sahip olan abonelik hizmeti, özellikle Türkiye gibi oyun fiyatlarının yüksek olduğu yerlerdeki kullanıcılar için büyük bir öneme sahip. Son olarak Kasım 2023’te zamlanan Game Pass, yaklaşık sekiz ay sonra ciddi bir artışla daha karşı karşıya.

İğneden ipliğe her şeyin fiyatının arttığı bugünlerde abonelik hizmetleri de kur ve enflasyon gibi sebeplerle zamlanıyor. Şu anda Game Pass’e PC ya da konsolda üye olmak istediğinizde 159 TL ödüyorsunuz. Her iki platforma da erişim sunan Ultimate ise ayda 209 TL gibi bir ücrete sahip. Fakat bu tutarlar önümüzdeki günlerde yukarı yönlü olarak değişecek.

Xbox Game Pass’e Standart Üyelik Geliyor

Game Pass PC fiyatı 159 TL’den 209 TL‘ye, 12 aylık Core yani konsol üyeliği ise 959 TL’den 1.399 TL‘ye çıkacak. Daha önce 209 TL olan Ultimate’ın aylık ücreti de zamla beraber 309 TL olacak şekilde güncellenecek. Yalnız bu da değil. Konsol için Game Pas yeni üyelere kapandı. Eski üyeler yenileme ayarı açıksa kullanmaya devam edebilecek.

game pass fiyatları zam
Abonelik modelinin değişmesiyle beraber Game Pass fiyatları artıyor.

Ayrıca konsolda Game Pass oyunlarını ilk günden oynamak isteyeneler artık Ultimate almak zorunda. Konsol için Day One’sız Standart üyelik geliyor. Yeni gelecek Standart üyelik ile muhtemelen Core (eskiden Gold olarak adlandırılıyordu) seçeneği kalkacaktır. Microsoft’un Call of Duty: Black Ops 6’nın çıkışı öncesinde Game Pass’in abonelik yapısını değiştirebileceğinden daha önce sizlere bahsetmiştik.

35 milyonu aşkın abonesi olan hizmeti daha karlı ve sürdürülebilir bir yapıya dönüştürmek isteyen şirket, yeni oyunlara ilk gün erişim gibi bazı avantajlar için daha fazla ödeme yapılmasını talep edecek. Treyarch ve Raven Software tarafından ortaklaşa geliştirilen Black Ops 6, 24 Ekim’de çıkacak ve ilk günden Game Pass kütüphanesine eklenecek. Önümüzdeki günlerde geçerli olacak zamlı fiyatlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Zammın Ardından Yeni Game Pass Fiyatları

  • Core: 12 Aylık 959 TL -> 1.399 TL
  • PC: 159 TL -> 209 TL
  • Ultimate: 209 TL -> 309 TL

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.