Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game of Thrones’un Yan Dizisi Animasyona Dönüştürüldü

George R.R. Martin, A Song of Ice and Fire roman serisine dayanan 9 Voyages'ın canlı aksiyondan animasyon dizisine dönüştürüldüğünü açıkladı.

Westeros dünyası genişlemeye devam ediyor. George R. R. Martin’in usta kaleminden ekrana uyarlanan Game of Thrones, her ne kadar 2019’daki finaliyle izleyicilere veda etmiş olsa da, akabinde geliştirilen spin-off’lar ile varlığını sürdürüyor. Bu projelerden biri de A Song of Ice and Fire serisine dayanan 9 Voyages.

Başlangıçta canlı aksiyon serisi olarak planlanan yapım, animasyona dönüştürüldü. Gelişmeyi, kaleme aldığı son blog yazısında paylaşan Martin, Corlys Veleryon liderliğindeki yapımın bütçe endişeleri nedeniyle canlı aksiyon dizisi olmayacağını söyledi, ancak serinin geniş dünyasının animasyon ile çok daha iyi bir şekilde ele alınacağını vurguladı.

9 Voyages, Animasyon Dizisi Olarak Yayımlanacak

9 voyages animasyon

Bu kararı desteklediğini belirten Amerikalı yazar, “Bütçe kısıtlamaları, gösterinin yarısının denizde gerçekleşmesi ve her hafta farklı bir liman oluşturmanın gerekliliği ile birlikte, canlı aksiyon versiyonu muhtemelen pahalı hale gelecekti, Driftmark’tan Lys’e, Basilisk Adaları’na, Volantis’e, Qarth’a kadar dışarıda büyük bir dünya var. Ve hepsini animasyonla gösterme şansımız çok daha yüksek” dedi.

9 Voyages, Altın Küre ve Emmy Ödülleri dahil birçok ödüle aday gösterilmiş Roma dizisinin yaratıcısı Bruno Heller tarafından geliştiriliyor. Animasyon serisi, Lord Corlys Veleryon’un nam-ı diğer The Sea Snake’in maceralarını takip edecek. Ünlü karakter, House of the Dragon‘da Steve Toussaint tarafından canlandırıldı. Bu arada, 9 Voyages‘ın yanı sıra HBO’da geliştirilmekte olan iki Game of Thrones animasyonu daha olduğunu belirtmekte yarar var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.