Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game of Thrones Yazarı, Marvel Benzeri Bir Evren İstiyor

Amerikalı usta yazar George R. R. Martin, Game of Thrones'un Marvel veya Star Wars gibi bir evren olmasını istiyor.

Game of Thrones dizisindeki olayların 200 yıl öncesini konu alan House of the Dragon, heyecanlı bir bekleyişin ardından nihayet izleyicilerin karşısına çıktı. İlk bölümüyle sosyal medyada büyük bir ses getiren dizi, George R. R. Martin‘in Targaryen Hanedanı’nı konu alan Ateş ve Kan isimli romanının ilk cildine dayanıyor. Bizleri yeniden Westeros’a götüren House of the Dragon, yaşayan tüm ejderhaların yok olmasına yol açan Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaşı ekranlara taşıyacak.

Amerikan The Wall Street Journal gazetesi, dizinin prömiyeri öncesinde Martin ile bir röportaj yaptı. Game of Thrones evreninin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulunan ünlü yazar, geliştirilen tüm dizilerin başarılı olmama ihtimaline rağmen serinin House of the Dragon ile bitmesini istemediğini söyledi. Gelecekte kaç dizinin daha geleceğini bilmediğini belirten Martin, günün sonunda Marvel veya Star Wars gibi bir evrene sahip olmayı umduğunu ifade etti.

House of the Dragon Yayın Hayatına Başladı

game of thrones house of the dragon

Martin’in Game of Thrones dünyasında ekrana taşınabilecek çok fazla malzeme bulunuyor. Zira Westeros’ta çok fazla karakter var ve neredeyse her birinin keşfedilmeye değer bir hikayesi bulunuyor. Buna ek olarak, şu anda HBO’da geliştirilmekte olan üç Game of Thrones animasyon dizisi var, ancak Discovery birleşmesi sonrasında büyük bir yeniden yapılanmaya giden HBO Max‘in mevcut durumu göz önüne alındığında kaçının izleyici karşısına çıkacağı şimdilik belli değil.

Game of Thrones serisinin geleceği muhtemelen House of the Dragon‘un başarısına bağlı. Geniş karakter kadrosu, kapsamlı özel efektler, farklı mekanlar ve daha birçok şey, prodüksiyon bütçesini muazzam bir düzeyde artırıyor. Eğer dizi, beklenen etkiyi yaratamaz ve izleyicilerin ilgisini çekemezse, Game of Thrones evreni Marvel veya Star Wars’a dönüşme şansı bulamadan son bulabilir.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.