Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game of Thrones MMORPG Oyunu Geliyor! İşte İlk Bilgiler

Tüm zamanların en ikonik televizyon dizilerinden biri olan Game of Thrones, MMORPG türünde bir oyun olarak karşımıza çıkabilir. Nexon tarafından geliştirildiği söylenen proje hakkındaki ilk bilgiler haberimizde.

Amerikalı yazar George R. R. Martin’in kaleminden çıkan Game of Thrones, yalnızca edebiyat değil dizi dünyasının da en ikonik fantezi evrenlerinden biri konumunda. 2011 ila 2019 yılları arasında ekranlarımıza konuk olan dizi uyarlaması, her ne kadar finali ile ağızlarda buruk bir tat bıraksa da hem karakterleri hem de derin anlatısı ile etkisini bugün dahi hissettirmeye devam ediyor.

Game of Thrones, son derece başarılı bir seri olmasına rağmen video oyunları söz konusu olduğunda şansı pek yaver gitmedi. Bugüne dek ikonik evrene dayanan pek oyun piyasaya sürüldü, ancak bunlardan elle tutulur bir başarı gösteren olmadı. Şimdi ise Nexon‘da geliştirilmekte olan yeni bir Game of Thrones oyununun olduğu bildirildi.

Nexon İmzalı Oyunda Çevrimiçi Hikaye Modu Olacak

game of thrones mmorpg
Nexon’un Game of Thrones MMORPG oyunu üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Merkezi Güney Kore’de bulunan firma, yakın zaman önce çıkan FPS oyunu The Finals’ın yanı sıra Dave the Diver, Warhaven ve Kartrider gibi sayısız oyuna ev sahipliği yapıyor. MMORPG türünde olduğu belirtilen oyun, Winterfell ve The Wall’un yer aldığı Kuzey‘de geçiyor. Zaman çizelgesi açısından hikaye Game of Thrones 4. Sezon / 5. Sezon civarında bir yerde konumlanıyor.

Bu dönemde, daha sonra Stark’lara ihanet edecek olan Roose Bolton Warden of the North ünvanına sahipken, Jon Snow ile Sam Tarly halen The Wall’da bulunuyordu. Oyunda diğer hanelerin de yer alması mümkün, ancak şimdilik Kuzey’in olduğu bildirildi. Dizi ve romanlardan aşina olduğumuz karakterler olacak, ancak seslendirme orijinal oyuncu kadrosu tarafından yapılmayacak.

Game of Thrones MMORPG Oyunu Kuzey’de Geçecek

game of thrones mmorpg oyunu
Yeni Game of Thrones oyunu Kuzey’de geçecek ve diziden tanınan karakterler içerecek.

Game of Thrones MMORPG oyununda çevrimiçi hikaye modu olacak. Erkek ve kadın kahramanlar arasından seçim yapılabilecek, ancak seçilmeyen kahramanlardan bir şekilde oyuna dahil olacak. Bu noktada projenin biraz The Elder Scrolls Online’ı andırdığını söyleyebiliriz, ancak eldeki bilgiler oldukça sınırlı. Çıkış tarihine gelirsek, bu konuda da henüz netlik yok. 2025 veya 2026 sonrasında piyasaya sürülebileceği söyleniyor.

Game of Thrones külliyatının hakkını verecek kapsamlı bir MMORPG düşüncesi varsa, projenin geliştirilmesi uzun zaman alabilir. Bu nedenle sabırlı olmakta yarar var. 10 yıl önce Game of Thrones: Seven Kingdoms adında başka bir MMORPG geliştiriliyordu, ancak sonradan iptal edildi. Umarız benzer bir sonla karşılaşmayız. Bu arada House of the Dragon 2. sezonun Haziran 2024’te geleceği bilgisini de araya sıkıştıralım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.