Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Galaxy S23’e Güç Veren Snapdragon 8 Gen 2’nin Özellikleri

Samsung Galaxy S23'e güç veren özel Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin avantajları ve farkları neler? Yakından bakıyoruz.

Kısa bir süre önce, Galaxy S23 serisinin Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin geliştirilmiş bir sürümünü kullanacağı ortaya çıktı. Yeni yonga seti, Apple’ın güç verimliliğiyle tanınan A Bionic yongalarının üretiminden de sorumlu olan Tayvanlı yarı iletken şirketi TSMC tarafından üretildi.

Samsung, dünyanın en hızlı Snapdragon yonga seti olarak Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 isimli hız aşırtmalı sürümü tanıttı. Haklı olarak yonga seti, mevcut modelden daha yüksek bir saat frekansı kullanacak ve standart yonga setinden bir tık daha hızlı olacak. Standart işlemcinin saat hızı 3.2Ghz ancak Samsung’ta bu hız 3.36 GHz olarak ayarlandı.

Snapdragon 8 Gen 2 ile Mobilde Işın İzleme Dönemi

Snapdragon 8 Gen 2

Yukarıda bahsettiğimiz saat hızı artışı, basitçe telefonun çok daha hızlı olması demek. Yonga seti, gerçek zamanlı ışın izleme, alan derinliği ve hareket bulanıklığı gibi efektleri daha verimli bir şekilde işleme yeteneğine sahip. Bu yüzden, soğutma sistemleri de yenilenen Samsung Galaxy S23 serisinin tüm üyeleri, mobil oyun için ideal birer cihaz olacak.

Güçlü işlemci, yüksek ısı demek ancak Samsung, Galaxy S23‘teki işlemcinin performans ve gücü dengelemek için yüzde 40 oranında optimize edildiğini açıklayan şirketle bu tür endişeleri ortadan kaldırdı. Bu iddianın gerçek olup olmadığını öğrenmek için Galaxy S23 serisi incelemelerinin ortaya çıkmasını beklememiz gerekecek.

Ek olarak, yeni Snapdragon 8 Gen 2 seti ayrıca Bilişsel ISP’yi de tanıttı. Bu özellik, Anlamsal Bölümleme adı verilen gerçek zamanlı işleme teknolojisini etkinleştirmenizi sağlayacak. Teknoloji, kameranın bir görüntüdeki çeşitli ögeleri ayırt etmesine ve bunları gerçek zamanlı olarak optimize etmesine olanak tanıyacak. Bu nedenle kamera, bir fotoğraftaki gözlüklerdeki parlamayı otomatik olarak giderebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.