Galaxy S20 Modellerinin Snapdragon İşlemcilerle Gelmesi Samsung’u Karıştırdı

Samsung'un kendi ülkesinde Snapdragon işlemci kullanması şirketi karıştırdı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un kendi ülkesinde satışa sunduğu Galaxy S20 modellerinde Exynos işlemci yerine Snapdragon işlemci kullanması Samsung’u karıştırdı. 

blank

Bilindiği gibi Samsung yıllardır Galaxy S ve Galaxy Note serilerinde iki işlemci kuralını kullanıyor ve akıllı telefonlarını bu şekilde pazarlıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da satışa sunduğu modellerde Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini kullanan Samsung başta kendi ülkesi olan Güney Kore ve diğer ülkelerde satışa sunduğu modellerde ise kendi geliştirdiği Samsung Exynos işlemcilerini kullanıyor.

Samsung Mobile’ın başındaki isim olan DJ Koh, Samsung’un bu hamlesinin rekabetçilik mantığı doğrultusunda yapıldığını ve Samsung’un işlemci ürete birimi olan Samsung System LSI bölümü gelirlerini arttırma amacı güttüğünü belirtmişti. 

Samsung’un kendi Exynos işlemcilerine sahip akıllı telefonları ile Qualcomm Snapdragon işlemcileri arasında performans ve verimlilik değerleri yıllardır tartışılmıştır. Ne var ki bu değerler Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisi ile birlikte çok daha fazla açıldı. Samsung kullanıcıları aynı parayı verip daha düşük performans sunan Exynos 990 işlemcisine sahip Samsung Galaxy S20 modelleri satın almak istemeyince ortaya yeni bir sorun çıktı. Samsung hissedarları şirketin işlemci geliştiren birimine daha güçlü işlemciler üretmeleri için baskı yapsa da olay farklı bir boyut kazandı. 

Samsung Güney Kore’de sattığı Galaxy S20 modellerinde Exynos işlemcisi yerine Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisini kullanmaya başladı. Samsung LSI ile Exynos işlemcilerinin kalesi olarak görülen Güney Kore’de Samsung’un böyle bir hamle yapmasını aşağılama olarak nitelendirdi. Yaşanan bu durum Samsung’u karıştırmış olsa da sorunun çözülüp çözülmeyeceğinin ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol