Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Funko Büyük Bütçeli Oyun İşine Gireceğini Duyurdu

San Diego Comic-Con sırasında Funko, bir AAA aksiyon platform oyunu ortak yapımı için bir ortaklığa girdiğini duyurdu.

Oyuncak üreticisi Funko, Assassin’s Creed’den World of Warcraft’a kadar çeşitli seriler için yüzlerce popüler kültür koleksiyonu yarattığı için video oyun endüstrisinde iyi tanınan bir isim haline geldi. Markanın popülaritesine ve oyuncaklarına olan aşinalığına rağmen, mobil projeler dışında büyük bütçeli oyunlarla pek uğraşmadı.

Funko Pop! Blitz mobil cihazlarda popüler ancak büyük bir oyun değil. Marka, 2023’te piyasaya sürülecek ilk AAA video oyunu üzerinde çalıştığını yeni duyurduğundan, bu değişmek üzere. Başlangıç ​​olarak şirket oyunu kendi başına geliştirmeyecek. Şirket, yeni oyununu 10:10 Games adlı yeni açılan bir oyun stüdyosu ile birlikte üretecek.

Funko’nun Oyunu Aksiyon Platform Türünde Olacak

Funko

Projeye, 10:10 Games direktörü Paul Flanagan, tasarım direktörü Arthur Parsons ve CEO/kreatif direktör Jon Burton da dahil olmak üzere TT Games’deki LEGO serisi üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir ekip liderlik edecek. Şirketin oyunu 10:10 Games’in de ilk oyunu olacak ancak stüdyonun deneyimi nedeniyle beklentiler yüksek olacak.

Funko oyunu hakkında çok az şey duyuruldu ancak oyunun bir aksiyon-platform oyunu olacağı doğrulandı. Yine, 10:10 Games’in LEGO serisindeki deneyimi göz önüne alındığında, ekipten bir aksiyon platformunun nasıl görünebileceğini hayal etmek zor değil. Ek olarak, şirketin maskotu Freddy Funko’nun tamamen canlandırıldığı kısa bir fragman yayınlandı.

Fragman büyük olasılıkla bir şirketin canlandırıldığı takdirde nasıl görünebileceğinin bir tanıtımıydı ancak sonunda çeşitli taçlar, pizzalar ve bir hazine sandığına benzeyen şeyler de dahil olmak üzere bazı garip ögeleri tanıttı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.