Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FSR 3’ün Kaynak Kodları ve Geliştirme Araçları Herkese Açıldı

AMD sonunda FSR 3 araçlarını ve kaynak kodunu herkese açtı. Artık tüm oyunlarda "Frame Generation" görmeye hazır olun.

AMD, FidelityFX Süper Çözünürlük 3 (FSR 3) yükseltme ve çerçeve oluşturma araçlarından oluşan geliştirme kitinin, teknolojiyi piyasaya sürdükten neredeyse dokuz ay sonra GPUOpen ve GitHub‘a eklendiğini duyurdu. Artık herkes kaynak kodları görüntüleyebilecek ve teknolojinin nasıl çalıştığını görmek için özel denemeler yapabilecek. Ayrıca teknoloji artık tüm oyunlara modcular tarafından eklenebilecek.

Bazı geliştiriciler, FSR 3’ü oyunlarına eklemek için doğrudan AMD ile çalışarak bu teknolojiye zaten erişebiliyordu. Bununla birlikte, 2023’te AMD’nin sistemini destekleyen yeni oyunların sayısı oldukça hayal kırıklığı yarattı. Forspoken, Immortals of Aveum ve Avatar: Frontiers of Pandora haricinde bu teknolojiyi başka hiçbir oyunda göremedik.

AMD FSR 3 Kaynak Kodları Yayınlandı

FSR 3'ün Kaynak Kodları ve Geliştirme Araçları Herkese Açıldı

Bu, AMD tarafından, normalde oluşturulan iki çerçeveye dayalı olarak yeni bir çerçeve oluşturmak için makine öğrenimi modelini kullanan bir teknik olan Nvidia’nın DLSS 3 Frame Generation’a alternatif olarak geliştirildi. Bu sistem yalnızca Nvidia’ya ait değil, aynı zamanda GeForce RTX 40 serisi grafik kartlarıyla da sınırlı. FSR 3 Frame Generation ise DirectX 12 desteği bulunan neredeyse bütün ekran kartları ile uyumlu.

Aynı zamanda AMD’nin teknoloji tamamen açık kaynak kodlu olduğu için. teknolojiyi yeniden paketlemek ve ‘kendi’ yazılımınızın bir parçası olarak satmak da dahil olmak üzere, kelimenin tam anlamıyla onunla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısım ise artık modcular tarafından istedikleri bütün oyuna “Frame Generation” eklenebilecek olması.

Bu sayede, RTX 4000 serisi ekran kartları haricinde de bu teknolojiden yararlanmak isteyenler için artık daha erişilebilir bir teknoloji göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.