Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri: Oyun Kaç GB?

Şehir kurma ve hayatta kalma türünün ikonik yapımlarından Frostpunk geri dönüyor. Peki, serinin devam halkası nasıl bir sistem gerektiriyor? İşte bilmeniz gerekenler.

Frostpunk 2 sistem gereksinimleri neler? – Polonya merkezli video oyun geliştiricisi 11 bit studios imzalı Frostpunk 2, 2024 yılında çıkacak oyunlar arasında en merak edilenlerden biri. Strateji, şehir kurma ve hayatta kalma temalarını muazzam bir şekilde ele alan ikonik seri, 2018 yapımı ilk oyunu ile büyük bir beğeni kazanmıştı.

Altı yıllık bekleyişin ardından geri dönmeye hazırlanan Frostpunk, oyuncuları yaklaşmakta olan yeni bir ölümcül tehditle yüzleştirecek. Bir kar fırtınasının tüm dünyamızı harap ederek buzdan bir çöle dönüştürmesinin 30 yıl sonrasında geçen oyun, Türkçe arayüz ve altyazı desteği ile çıkış yapacak. Böylece 11 bit studios ekibi, serinin ikinci halkasında da lokalizasyonu es geçmemiş oluyor.

Frostpunk 2 PC’yi Zorlamayacak Özellikler İstiyor

Frostpunk 2’de sanayi ve bilim gibi tamamen farklı amaçlara sahip bölgeler oluşturarak şehrinizi yeni bir ölçekte kuracaksınız. Şehrin her kısmının devasa, malzemeye aç bir makinedeki dişliler gibi ahenk içinde çalıştığından emin olmalısınız. İlk oyundan farklı olarak bu kez metropolünün yasalarını oluşturacağınız bir Meclis binasını kurabiliyorsunuz.

frostpunk 2 sistem gereksinimleri
Frostpunk 2 sistem gereksinimleri çoğu oyuncuyu üzmeyecek düzeyde.

Şehir büyüdükçe yeni yasalar oluşturmak ve yürürlüğe koymak gittikçe karmaşıklaşıyor. Halk yavaşça geleceğe dair farklı ve çoğunlukla karşıt görüşler ile gruplara ayrılıyor. Yönetici olarak farklı gruplar ve geleceğe dair fikirleri arasında geçiş yapacak, hırslarını ve kontrolsüz güç taleplerini bastırmaya çalışacaksınız. Artan sosyal farklılıkların yol açtığı iç karışıklıklar, oyuncuların yeni tür tehditlerle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor.

Aslında tüm bunlardan önce belki de bilmeniz gereken önemli bir şey var. O da, Frostpunk 2 sistem gereksinimleri. Minimum ve önerilen olmak üzere iki farklı liste bizleri karşılıyor. En düşük ayarlarda oynamak için PC oyuncularının 8 GB RAM’e sahip AMD Ryzen 5 veya Intel Core i5 2.5 GHz işlemcilerine ihtiyacı olacak. 11 bit studios, gerekli minimum ekran kartları olarak MD RX 550 4 GB VRAM, NVIDIA GTX 1050Ti 4 GB VRAM ya da INTEL ARC A310 4GB VRAM modellerini listeliyor.

Frostpunk 2 Kaç GB?

frostpunk 2 kaç gb

Önerilen ayarlarda oynamak için ise 16 GM RAM ile birlikte AMD Ryzen 7 ya da Intel Core i7 2.8 GHz işlemcilerine ihtiyacınız olacak. Gerekli ekran kartları ise AMD RX 5700 8 GB VRAM, NVIDIA 2060 RTX 8 GB VRAM veya INTEL ARC A770 8GB VRAM olarak paylaşıldı. Peki, Frostpunk 2 kaç GB? Oyun için SSD’nizde ayırmanız gereken alan 30 GB.

Tahmin edebileceğiniz üzere işletim sistemi olarak ise bilgisayarınızda Windows 10 / 11 (64-bit) kurulu olması gerekiyor. Steam‘de 21 dolara satılan Frostpunk 2, 25 Temmuz 2024 tarihinde çıkacak. Oyun, ilk günden PC Game Pass‘e eklenecek. Sistem gereksinimlerinin tam listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Frostpunk 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11 (64-bit)
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 / Intel Core i5 2.5 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD RX 550 4 GB VRAM / NVIDIA GTX 1050Ti 4 GB VRAM / INTEL ARC A310 4GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: SSD gerekli

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11 (64-bit)
 • İşlemci: AMD Ryzen 7 / Intel Core i7 2.8 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD RX 5700 8 GB VRAM / NVIDIA 2060 RTX 8 GB VRAM / INTEL ARC A770 8GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: SSD gerekli

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.