Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Forza Horizon Geliştiricileri Yeni Bir Stüdyo Kurdu

Forza Horizon oyununda emeği geçen birkaç Playground Games geliştiricisi, Maverick Games adlı yeni bir stüdyo kurdu.

Microsoft’un Forza Horizon serisinde büyük emekleri bulunan bazı geliştiriciler, Maverick Games adlı yeni bir A geliştirme stüdyosu oluşturmak için Playground Games’ten ayrıldı. İngiltere merkezli ekip, stüdyo başkanı olarak da görev yapan eski Forza Horizon 5 kreatif direktörü Mike Brown tarafından yönetiliyor.

Maverick Games stüdyosu için çalışmalara başlayan ekip, stüdyonun çıkaracağı ilk oyunun konsollar ve PC için olacağını belirtti. Ayrıca oyunun birinci sınıf bir açık dünya oyunu olmasının planlandığı söylendi. Ancak duyuruda açık dünya oyununun yarış türünde olup olmayacağı detaylandırılmadı.

Forza Horizon 5, İlk Haftada 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Forza Horizon

Maverick Games ekibi, daha önce Sumo Digital Leamington’ın stüdyo başkanı Harinder Sangha ve Playground’da baş yapımcı olan Tom Butcher’ı da içeriyor. Stüdyonun baş teknoloji sorumlusu Matt Craven ise daha öncesinde Playground’un teknik direktörüydü. Ekibin bir diğer ismi Gareth Harwood, Xbox stüdyosunda teknik sanat direktörüydü.

Ex-Playground stüdyosu sanat yönetmeni Ben Penrose ve eski EA tasarım direktörü Elly Marshall gibi başarılı isimler de Maverick Games’te yer alacak. Yönetici Mike Brown, “Hedefimiz, Maverick Games’in insanların seveceği bir stüdyo olması. Oyuncular için şimdiden heyecan verici ultra yüksek kaliteli bir oyun üzerinde çalışıyoruz ve risk almaya, meraklı olmaya, yaratıcı olmaya, yenilikçi olmaya, kendimiz olmaya ve her şeyden önce bir Maverick olmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.