Forza Horizon 5 Harita Hakkında Bilinmeyen 5 Detay

Yarış oyunlarının en popüler oyunu olan Forza Horizon 5 hakkında bugün sizlere bilinmeyen 5 detaydan bahsedeceğiz.

Forza Horizon 5 geçtiğimiz günlerde Xbox tarihindeki en büyük lansman olduğu belirtilmişti. Şu an aktif olarak 10 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyun hakkında bugün sizlere harita hakkında bilinmeyen 5 detaydan bahsedeceğiz.

Forza Horizon 5 Harita Detayları

Neden Meksika?

Pek çok hayran oyunun Japonya’da geçmesini bekliyordu, bu yüzden Horizon 5’in Meksika’da geçeceği açıklandığında bazıları hayal kırıklığına uğradı. Gerçekte, daha akıllıca bir karar olamazdı.

Forza Horizon 5

Playground Games, birkaç nedenden dolayı Meksika ile gitmeye karar verdi. Kreatif Direktör Mike Brown, Eurogamer ile yaptığı bir röportajda, “Meksika bir ülke olarak neredeyse tek bir ülkedeki tüm dünya gibidir. Meksika’da yapamayacağınız neredeyse hiçbir şey yok. Harika bir yer ve zengin Meksika kültürüyle birleştiğinde Horizon Festivali için mükemmel bir yer. dedi.

Eşsiz Biyomlara Sahip

Meksika, farklı arazi türleriyle dolu çok geniş bir ülkedir ve bu biyomların neredeyse her biri Forza Horizon 5’te seyahat edilebilir. Oyunda toplamda 11 biyom vardır: kanyon, tropik kıyı, tarım arazisi, kurak tepeler, orman, yaşayan çöl, kayalık sahil, kum çölü, bataklık, kentsel ve volkan.

Forza Horizon

Tüm bu çeşitlilikle birlikte, bazı oyuncuların EventLab ile çok eğlenmesi ve herhangi bir Forza Horizon oyununda görülen en eşsiz yarışlardan bazılarını yaratması şaşırtıcı değil.

Verilere Dayanarak Harita Çok Büyük

Boyut açısından Forza Horizon 5 haritası çok büyük. Aslında, yaklaşık 107 km kare. Bu, Forza Horizon 4’teki haritadan yüzde 50 daha büyük, bu da onu Horizon serisi oyunundaki en büyük harita yapıyor.

Forza Horizon 5

Harita bu yeni nesil konsollar için özel olarak oluşturulduğundan, her zaman büyük olacaktı ama bu kadar büyük olacağını kim bilebilirdi? Bu boyutta bir haritayla, ahır buluntularını aramak için bolca yer var ve her birini toplamak isteyeceksiniz.

İkonik Yer İşaretleri Bulunmakta

Forza Horizon 5’in Meksika haritasında gezilmesi gereken birçok yer var. Elbette oyundaki ana şehir olan Guanajuato’ya bir göz atmalısınız. Şehir, bölgedeki çoğu yolun bir parçası olan yeraltı tünelleriyle tanınır.

Forza Horizon 5

Ek’ Balam, Tulum, Uxmal ve Teotihuacan gibi keşif gezileriyle keşfedebileceğiniz çok sayıda eser kalıntısı da vardır. Antik harabelerin merdivenlerini rampa olarak kullanmayı beklemeyin çünkü çoğu araçlara giremiyor.

Mevsim Değişikliği Var

Sezonlar, Horizon 4’te önemli bir çekişme noktasıydı ve çoğu oyuncu kışa karşı güçlü bir hoşnutsuzluğa sahipti. Elbette, göllerin donması ve üzerinde sürülebilmesi güzeldi ama kışın yarışmak oldukça zordu. Neyse ki, Horizon 5’te mevsimler yeniden işlendi.

Şimdi, mevsimler haritanın belirli biyomlarında yalnızca ince değişiklikler yapacak. Örneğin, kurak mevsim çölde daha fazla kum fırtınasına neden olur ve fırtına mevsimi tropik kıyılarda ve orman biyomlarında daha fazla tropik fırtınaya neden olur.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol