Forza 7 İle GT Sport Karşılaştırması Xbox One X’in Gücünü PS4 Pro Karşısında Ortaya Koyuyor

Xbox One X meydana çıktı, Playstation ile arasındaki farkı merak edenlerin sayısı çoğaldı. Konsolu PS4 ailesindeki rakibi PS4 Pro ile performansını karşılaştırmak için yayınlanan Forza 7 ve Gt Sport videosu gerçek güçlerini ortaya koyuyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçen ay düzenlenen E3 2017 Fuarı kapsamında oyun dünyasına tanıtılan Xbox One X bugüne kadar piyasaya çıkmış olan en güçlü oyun konsolu olmayı hedefliyor. Gerçek 4K deneyimi ve iyileştirilmiş 2K ile oyunları hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde ekrana getirecek olan konsolun Playstation 4 Pro karşısında nasıl bir performans sergileyeceği de merak ediliyordu. Karşılaştırma videoları gelmeye başladı. 4K destekleyen PS4 Pro ve günümüzün en güçlü konsolu olmak için geliştirilen Xbox One X’i konsollara özel olarak çıkan yarış oyunları ile karşılaştırdılar.

Bilindiği üzere Gran Turismo SPORT, Playstation 4’e özel olarak geliştirildi ve PS4 Pro üzerinde 4K çözünürlük sunma özelliğine sahip. Forza 7 ise Xbox One serisi ve Windows PC’ler için geliştirildi. Bu sebeple Xbox One X üzerinden iyileştirmeye girmeden doğal 4K çözünürlük vereceğini biliyoruz.

Konsollara özel olarak geliştirilen yarış oyunlarının, donanım performansını doğal olarak ortaya koymasını bekleyebilirsiniz. Bunu düşünenler de iki konsolun performansını onlara özel olarak geliştirilen yarış oyunları üzerinden karşılaştırmaya karar vermişler. Aşağıda yer alan videoda, yağmurlu ve bulutlu bir havada seyreden otomobil bir Forza 7 karşılaşması ile Xbox One X’in performansını ortaya koyuyor. Mavi kaplamalara sahip araç ise güneşli havada seyrettiği yarışta GT Sprot ile PS4 Pro’nun gücünü ortaya koyuyor. Bize kalırsa Forza 7 çok daha iyi görünüyor.

Videoyu aşağıda izleyerek kararı kendiniz verebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol