Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Fortnite’ın Ukrayna Bağışı 150 Milyon Dolara Yaklaştı

Battle royale oyunu Fortnite'ın Rusya saldırısı altındaki Ukrayna'ya yönelik bağış kampanyası 150 milyon dolara yaklaştı.

Fortnite, iki hafta içinde Ukrayna yardım çabaları için toplam 144 milyon dolar topladı. Geliştirici Epic Games, en son sezonunun öncesinde, Microsoft’tan elde edilen gelirle birlikte oyundan elde ettiği tüm geliri, iki haftalık bir süre boyunca Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından insani yardım çabalarına bağışlayacağını söyledi.

Oyun sadece ilk gününde 36 milyon dolar topladı ve bugün Epic, nihai toplamı 144 milyon dolar olarak açıkladı. Toplanan para, Direct Relief, United Nations High Commissioner for Refugees, the United Nations Children’s Fund ve World Food Programme dernekleri arasında paylaştırılacak. Geliştirici yeni bir Tweet’te şunları söyledi: “Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlar için insani yardım çabalarını desteklemek için bize katılan herkese en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fortnite’ın Yanı Sıra Birçok Oyun Şirketi Ukrayna’ya Destek Yağdırdı

Fortnite

Fortnite‘ın şu anki sezonu olaylı geçti. Başlangıçta oyunun önemli bir özelliği olmadan piyasaya sürüldü. O zamandan beri Epic, oyun için savaş odaklı bir ‘Sıfır İnşa‘ modu tanıttı ve geçtiğimiz hafta sonu, inşa modunu temel savaş rotasına yeniden ekledi. Bu arada Epic’in çabaları, oyun geliştiricilerin Ukrayna ile ilgili birkaç bağış toplama girişiminden sadece biri. Geçen ay League of Legends geliştiricisi Riot Games 5,4 milyon dolar topladı, Itch.io’daki yaklaşık 1.000 oyundan oluşan bir paket 6 milyon dolardan fazla aldı ve Humble Bundle 20 milyon dolar toplamayı başardı.

Bunların yanı sıra diğer bağışların arasında geçen hafta Square Enix, insani yardım çabalarına 383.417 £ (500.000 $) bağışlayacağını duyurdu. 13 Mart’ta Bandai Namco, Save The Children’a 650.000 Sterlin (100 milyon Yen) bağışlayacağını duyururken, CD Projekt Red gibi diğer stüdyolar artık ürünlerini Rusya ve Belarus bölgelerinde satmayacağını duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.