Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.1

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fortnite Yeni Battle Pass, Drift ve Road Trip Sistemi Nasıl İşliyor?

Yeni Fortnite sezonu yeni Battle Pass sistemi ve görevlerle geliyor.

Beklenen Fortnite beşinci sezonu yenilenen haritayla gelirken, tıpkı dördüncü sezonda olduğu gibi yine özgün mücadeleler yer alıyor ve bunları tamamlamanız isteniyor. Bu sefer Drift ve Road Trip challenge kısımları oyuna eklenirken size benzersiz ödüller sunuyorlar.

Eğer dördüncü sezonu oynadıysanız yeni sezonda yer alan challengelar da muhtemelen tanıdık gelecektir. Road Trip kısmı Blockbuster’a oldukça benziyor. Bir hafta boyunca tüm Battle Pass mücadelelerini tamamladığınız takdirde yükleme ekranı değişiyor. Yeteri kadarını tamamladığınız takdirde ise yeni bir skin elde ediyorsunuz. Dördüncü sezon da ödül olarak Visitor skini veriliyordu fakat beşinci sezonda hangisinin verileceği henüz belli değil.

Fortnite’daki Drift challangeları ise Carbide’a benziyor ve yine geçtiğimiz sezondakini anımsatıyor. Bunları tamamlamak içinse basitçe seviye atlamanız gerekiyor ve belli noktalarda ödüller alıyorsunuz. Drift mücadeleleri daha kolay ve tek yapmanız gereken 10 bin ile 200 bin arası tecrübe puanları kazanmak.

Aynı zamanda Battle Pass sisteminin de kendisi değişti. Daha önce bir kere satın aldığınızda tüm 7 tane haftalık görevi yapabiliyordunuz. Şimdi ise yine ücretsiz olarak belli ödüller kazanabiliyorsunuz fakat bu sefer daha çok XP toplamanız gerekiyor. Buna rağmen oyunu tamamen ücretsiz olarak oynayanlara daha çok seçenek sunulmuş oluyor. Her hafta üç challenge ücretsiz olurken, diğer dört tanesi ise Battle Pass sahiplerine veriliyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>