Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fortnite Mobile’in Xbox One’la Çapraz Platform Desteği Olacak

Xbox One oyuncularını sevindirecek haber; Fortnite'ın çapraz platform desteği Xbox One'ı da kapsayacak.

Geçtiğimiz hafta Epic Games, Fortnite’ın iOS ve Android cihazlara geleceğini duyurmuş, dün de resmi olarak açıklanmıştı. Aynı zamanda Fortnite bu sayede PC, PlayStation 4, Mac, iOS ve Android platformları arasında çapraz platform desteğine sahip olacaktı. Bu durum Xbox One oyuncularını meraklandırırken, Epic Games’ten rahatlatan açıklama geldi.

Epic Games yaptığı açıklamada Sony ile ortaklıklarının sürdüğünü, PS4, mobil ve PC arasında bu sayede çapraz platform desteği olacağını söylemişti. Xbox One kullanıcıları da kendi konsollarının listede olmadığını fark edince Epic Games ile Microsoft’u soru yağmuruna tuttular.

Bir Microsoft sözcüsü The Verge’e açıklama yaparken, Fortnite’ın şimdiki ve gelecekteki tüm sürümlerinin Xbox One konsoluna geleceğini belirterek oyuncuların içini rahatlattı. Aynı zamanda Epic Games PR yöneticisi olan Mark Rein de Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Fortnite’ın çapraz platform özelliğinin Xbox One’ı da destekleyeceğini doğruladı.

Kısacası, yakın bir süre zarfında Fortnite mobil platformlara gelecek ve Xbox One da dahil olmak üzere bütün oyun platformlarını (PC, PS4, Xbox One ve mobil cihazlar) bir araya getirecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>