Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fortnite Mobile, PUBG Mobile’dan Çok Daha Fazla Kazandı!

Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet devam ediyor.

Battle Royale oyunu denince akla gelen ilk iki isim kuşkusuz Fortnite ve PUBG’dir. Yayınlandıkları günden bu yana rekabet içerisinde olan bu ikis isim, tüm platformlarda kapışıyor.

Bildiğiniz üzere PUBG önce PC, Xbox One ve daha sonra Android ve İOS platformuna çıkış yapmıştı. Fornite ise PlayStation 4,  Xbox One ve PC’ye aynı anda çıkmış aylar sonrasında da İOS kullanıcılarına da sunulmuştu. Android platformuna ise yaz aylarında gelecek olan Fortnite, mobil platformda 90 günde 100 milyon dolar gelir elde etmişti. Fortnite İOS versiyonunda ilk 11 hafta da 92 milyon dolar gelir elde ederken, PUBG ise 19 milyon dolar gelir elde etti.

Android oyuncuları tarafından da sabırsızlıkla beklenen Fortnite, yaz ayları içerisinde Google Play’deki yerini alacak. İOS platformunu kasıp kavuran yapım, daha önceleri PUBG’nin gerisinden geliyordu. İndirilmelerden söz edecek olursak, PUBG Android ve İOS platformunda ilk hafta 23.3 milyon kez indirildi. Sadece İOS platformunda ise Fortnite ilk hafta 3.4 milyon kez indirildi. Başarılı iki oyun arasındaki rekabet her geçen gün artıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol