Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.9

Kullanıcı

Fortnite Bir Kez Daha PUBG’yi Solladı!

Fortnite Twitch gelirlerinde de PUBG'yi solladı.

Günümüzün en popüler oyun modu olan Battle Royale’in en önemli iki temsilcisi olarak karşımıza çıkan Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet her geçen gün artıyor.

40 milyondan fazla oyuncu kitlesine hitap eden bu iki oyun geçtiğimiz günlerde mobil platformda da karşımıza çıkmıştı. Fortnite şimdilik beta olarak İOS platformunda yayınlanırken, PUBG ise Android ve İOS platformuna hızlı bir çıkış yaparak oyuncuların beğenisini toplamaya devam ediyor. Tüm dünyada milyonlarca oyuncuya ve hayran kitlesine sahip olan başarılı iki oyun hemen hemen tüm platformlarda birbirleri ile kıyasıya rekabet ediyor.

Twitch platformunda da rekabet içerisinde olan bu iki oyun, oldukça yüksek rakamlara ulaştılar. PUBG Twitch yayınlarından 103 milyon dolar gelir elde ederken, Fortnite ise 126 milyon dolar gelir elde ederek PUBG’yi bir kez daha sollamış oldu. Belirtilen rakamları Şubat ayını kapsıyor. Fortnite Twitch’te 14 milyon izlenme rakamına ulaşırken, PUBG ise 8.7 milyon izleyici kitlesini gördü. Burada unutmadan belirtelim PUBG PlayStation 4 platformunda yer almazken Fortnite ise PlayStation 4 platformunda da oynanıyor.

İstatistikler SuperData tarafından yayınlandı. VG247’de de kendine yer bulan haber Şubat ayında Fortnite’ın PUBG’yi geçmesi olarak hafızalara kazındı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol