Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı


Fortnite 2018’de İOS Platformundan 455 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Fortnite Aralık ayında sadece İOS platformunda 69 milyon dolar kazandı.

Her geçen gün yeni bir detay ile gündeme bomba gibi düşen Fortnite milyonlarca dolar kazanmaya devam ediyor. Oyunun İOS platformunda geçtiğimiz yıl ne kadar kazandığı belli oldu.

Konsol ve bilgisayar platformunda ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite çok geçmeden Android ve İOS platformu için de yayınlanmıştı. Android platformunda beta olarak oynanabilen ve İOS platformunda tam sürüm olarak çıkış yapan başarılı oyun bugün Altchar’ın haberi ile dikkatleri üzerine çekti. Altchar’ın yapmış olduğu habere göre Fortnite 2018 yılında sadece İOS platformunda 455 milyon dolar gelir elde etmiş. Başarılı hayatta kalma oyunu Aralık ayında yine sadece İOS platformunda 69 milyon dolar gelirin sahibi olmuş.

Detaylardan biraz daha söz edecek olursak İOS kullanıcıları Fortnite’da aylık olarak 15 milyon tutarında bir harcama yapmışlar. Sensor Tower tarafından yayınlanan istatistiklere göre belirlenen bu rakamlar Fortnite için yeni bir rekor olarak belirtiliyor. Oyun daha önce bir ayda 59.3 milyon dolar gelir kazanmıştı. Oyunun Android platformuna dair detaylara erişemeyen Sensor Tower rakamların sadece Google Play tarafından yayınlanabileceğini belirtti. Fortnite yayınlanmasından bu yana milyonlarca dolar kazanmaya devam ediyor.

Oyun 2019 yılında da milyonlara ulaşacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol