Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Forspoken’ın ‘Büyülü’ Parkur Mekanikleri Tanıtıldı (Video)

Square Enix, oyunun 'büyü temalı parkur sistemi' ve çeşitli oynanış görüntüleri gösteren yeni bir fragman yayınladı.

Square Enix’in yayıncılığını üstlendiği yeni nesil açık dünya oyunu Forspoken, yapay hissettiren diyalog sistemi ve sık sık ertelenmesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu. Bunun yanı sıra, hayatta kalmak için büyülü güçlerini kullanması gereken ana karakter Frey Holland’ı oynayacağımız oyunun son fragmanı hayranları memnun etti.

Yeni videoda, oyunun parkur mekaniğini görüyoruz. Forspoken’ın büyü temalı parkur sistemi, oyuncuların diğer yeteneklerle genişletebilecekleri sağlam bir temele sahip olacak. Sadece bir düğmeyi basılı tutarak Frey’i havalandırabilecek, belirli engelleri atlayabilecek ve zeminde adeta su gibi süzülebilecek. Bu özelliğin adı ‘Flow’ olacak ve dayanıklılık gerektirecek.

Forspoken’da Freya’nın Yetenekleri Neler?

Forspoken

Flow isimli yetenek dayanıklılık gerektirecek ancak oyuncular Frey’in beceri ağacını ilerlettikçe, bu parkur yeteneğini önemli ölçüde geliştirebilecek. Örneğin, Rush yeteneğini tetikleyerek Frey’i ileri sıçratarak dayanıklılığını yenileyebilecek veya Shimmy yeteneği ile dayanıklılığını korurken, çatıdan çatıya gibi, hedeften hedefe zıplayabileceksiniz.

Shimmy, Frey’i ilk başta ihtiyaç duyduğu yüksekliklere çıkaramayacak ve ‘Scale’ yeteneği burada devreye girecek. Scale, Frey’in gökyüzüne tırmanmak için sihirli basamaklar oluşturmasını sağlayacak. Square Enix, bunu “ekstra bir atlama” olarak tanımladı.

Zip yeteneği ise Frey’in ileri atlamak için belirli bir konumu hedeflemesine izin verecek. Ayrıca, düşünüzü yavaşlatmak için Float yeteneği kullanarak bunu rahatlıkla yapabileceksiniz. Son yetenek Glide ile su üzerinde de parkur hareketleri yapabiliyoruz.

Forspoken, 24 Ocak 2023’te 699 TL karşılığında PC ve PS5‘te piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.