Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Forspoken, Tartışmalı Kopya Koruma Aracı Denuvo’yu Kullanacak

Bazılarını hayal kırıklığına uğratabilecek olsa da, Forspoken'ın tartışmalara konu olan Denuvo korsana karşı koruma yazılımını içereceği doğrulandı.

Square Enix’in en yeni oyunu Forspoken‘ın tartışmalı korsana karşı koruma teknolojisi olan Denuvo‘yu kullanacağı doğrulandı. Sıklıkla kötülenen DRM yazılımı, Square Enix’in yakın tarihte piyasaya sürdüğü hemen hemen her oyun için kullanıldığından, bu muhtemelen pek çok kişi için sürpriz olmayacak.

Denuvo, 2014 yılında FIFA 15‘in teknolojiye sahip ilk oyun olmasıyla oyunlarda görünmeye başladı ve yazılımın birçok oyunun performansı üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle tartışmalara karışması çok uzun sürmedi. Hatta bazı durumlarda, Intel’in Alder Lake işlemcilerini erken satın alanların hemen öğrendiği gibi, bir dizi oyunu oynanamaz hale getirdi.

Forspoken Denuvo DRM ile Çıkış Yapacak

Forspoken

Forspoken için Denuvo, oyunun Steam sayfası aracılığıyla onaylandı. Square Enix, geçmişte oyunlarını korumak için sık sık Denuvo’yu kullandı. Yazılımın Steam dışındaki mağazalarda da dahil edileceğine dair bir gösterge yok ancak büyük ihtimalle oyunu nereden satın alırsanız alın Denuvo ile karşılaşacaksınız.

Denuvo, oyuncuların büyük çoğunluğunun anlayışla karşıladığı ancak hala sorunlu olan ve dahil olduğu yazılımın korsanlığını ve değiştirilmesini engellemeyi amaçlayan en popüler yazılım. Yazılım kaldırıldıktan sonra Shadow of the Tomb Raider gibi oyunların çok daha iyi çalıştığını defalarca gördük.

Denuvo gibi DRM yazılımları, çeşitli nedenlerle oyun topluluğunda bir sorun haline geldi. Bunların başında, çekirdek düzeyinde erişim kullanması, yani Denuvo’nun bir kullanıcının sistemine erişimi olduğu ve sistemdeki herhangi bir bilgiye potansiyel olarak erişebilmesi de birçok kişiyi rahatsız eden bir diğer sorun.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.