Fortnite

MMORPG
Takip Et
9.4

Mükemmel

8.1

Kullanıcı

Fornite’a Hacivat Kıyafeti Geldi!

Fornite’a Hacivat kıyafeti eklendi.

Battle royale türüne damga vuran Fortnite tüm dünyada 140 milyondan fazla kez indirilmeyi başardı. Milyonlarca oyuncu tarafından oynanan yapıma hacivat kıyafetleri geldi.

Sürekli güncelleme alan ve oyuncularına yeni içerikler sunan Fortnite, yeni karakterlerini oyunculara sundu. Türk oyuncuları da unutmayan geliştirici ekip zekası ve espirili tavırları ile tanınan Hacivat renkli kıyafetleri ile oyunculara sunuluyor.

Hacivat’ın Fortnite içerisinde yer alduğını Twitch yayınları ile duyuran Epic Games, Türkiye’deki ünlü yayıncıların katıldığı yayın ile yeni güncellemenin nasıl göründüğünü de gözler önüne seriyor. Ferit “wtcN” Karakaya, Batu “Video Oyun” Bozkan, Tuna “PintiPanda” Akşen ve Enis Kirazoğlu’nun yer aldığı ve geleneksel gölge oyununun oynatıldığı yayının en keyifli anları yayıncıların kuklalarının gölge oyunu perdesinde Hacivat ve Karagöz’e katıldığı anlar oldu.

Yeşil ve kırmızı renkli kıyafeti, kıvrık sivri uçlu ayakkabıları ve şapkasıyla akıllara kazınan Hacivat özel bir karakter olarak adından bahsettiriyor. Oyuncular destansı bir karakter olan Hacivat’ın kıyafetini oyun içi para birimi olan V-Papel ile satın alabilecekler. 1500 V-Papel karşılığında alınabilecek olan kıyafet yalnızca üç günlüğüne markette bulunacak. Kıyafeti satın alan oyuncular diledikleri zaman diledikleri kadar kıyafeti kullanabilecekler.

Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, oyunların birer kültürel tanıtım aracına da dönüştüğünü belirtti. Özalp sözlerini şöyle sürdürdü, “Kültürümüzün bir parçasının dünyanın her yerindeki oyuncularla buluşması bizim açımızdan büyük bir sevinç kaynağı. Epic Games olarak oyunun Türkiye’de gördüğü ilgiden memnunuz. Türkiye’deki oyuncularımıza ufak bir jest yapmak istedik. Bunu yaparken de Türk kültüründen ilham aldık ve herkesin çok sevdiği Hacivat karakterini oyunumuza taşıdık. Öncelikli hedefimiz ülkemizdeki oyuncular olsa da dünyanın her yanındaki oyuncular da Hacivat’ı görecek ve arzu ederse alabilecekler. Yani bir anlamda Türk kültüründen bir şeyi dünyanın her yerindeki oyunculara sunmuş olduk. Eğer kültürümüzü dünyaya biraz olsun tanıtabildiysek ve yeni neslin içinde kültürümüze yönelik merak uyandırabildiysek ne mutlu bize” açıklamasında bulundu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>