Football Manager

MMOSPORTS
Takip Et
8.8

Çok iyi

6.1

Kullanıcı

Football Manager 2019 Taktikleri ve Miles Jacobson Röportajı

Football Manager 2019 için Miles Jacobson ne dedi?

Football Manager hepimizin sevdiği bir seri ve küçük takımlarla dev başarılara imza atmak mümkün. Tabii bunu yaparken işimiz hiç de kolay değil ve karşımıza pek çok zorluk çıkıyor. Football Manager 2019 taktik önerileri bu yüzden merak konusu olurken, oyunun yapımcı firması SI Games’ten Miles Jacobson da bir röportaj ile ipuçları verdi. Miles Jacobson’ın Mirror gazetesiyle yaptığı röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Football Manager 2019 Miles Jacobson Röportajı

1. Oyuncuları mı taktiğe göre, yoksa taktiği mi oyunculara göre ayarlamak daha iyi?

Bu oyunculara ve sizin felsefenize göre değişir. Futbolda her taktikte olduğu gibi oyuncularınıza uygun şekilde gidebilirsiniz ya da oyuncuları taktiğe göre eğitebilirsiniz.

Bazı oyuncular birden fazla rolde oynama yatkındır. Bu pozisyonda oynayarak ve antrenman yaparak alışabilirler fakat kimisi adapte olamaz.

2. Oyuncuları yeni mevkilerde eğitmek ne kadar kolay?

Bu tamamen oyuncuya bağlı. Tıpkı gerçek hayattaki gibi bazıları daha kolay adapte olurken, diğerleri olamayabilir.

3. Wonderkidler için özel eğitim ne kadar önemli?

Özel eğitimler Football Manager 2019’de baştan tasarlandı. Yeni antrenman modülünde kişilikler ve yetenekler önemli bir rol oynuyor. Oyuncuların potansiyele ulaşmasında oynama süresi olduğu kadar kişilikleri de önemli bir yere sahip.

4. Saha kenarı talimatları oyunda ne kadar önemli?

Saha kenarından oyunculara bağırmanız kısa süreli etkiler yaratıyor fakat oyuncu talimatlarına göre ddaha az etkililer. Doğru zamanda kullanılırsa önemli etki yaratacağı gibi, yanlış zamanda da negatif etkileri olabiliyor. Yani simülasyon içindeki her şey gibi farklı durumlarda farklı oyuncuları etkiliyor.

Football Manager 2019’da saha kenarı talimatları verdiğiniz zaman oyuncuların vücut dilinin hızlıca değiştiğini göreceksiniz.

5. Football Manager 2019’da en iyi taktik diye bir şey var mı?

Eğer futbolda en iyi taktik – dizilim diye bir şey olsaydı herkes bunu kullanırdı ve nasıl mücadele edileceği bilindiği için de kısa sürede etkisiz hale gelirdi. Sizin için iyi olan bir şey diğer takıma, oyuncularına, saha boyutuna ya da mantalitesine uymayabilir.

6. Soyunma odasını mutlu tutmanın bir yolu var mı?

Bu oyuncularınızın kişiliğine bağlı, her FM oyunu da farklıdır. Başarıya giden yolda düz bir çizgi yok çünkü her şeyi yapay zeka yönlendiriyor.

Örneğin gerçek hayattan bir soru soralım: ‘Az maça çıkan yedek bir kalecinin mutsuz olmasını nasıl engellersiniz?’ Bu herkes için değişecektir. Kimisine sadece maaşını almak yeter, kimisine yetmez.

7. Hangi takımı yöneteceksiniz?

Benim başlangıç takımım Watford, aynı zamanda bütün hayatım boyunca desteklediğim takım. Buna rağmen onların yönetimini almak zor olacak çünkü Javi Garcia gerçek hayatta çok iyi işler çıkarıyor ve gerçekten de iyi birisi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol