Football Manager

MMOSPORTS
Takip Et
8.8

Çok iyi

6.1

Kullanıcı

Football Manager 2019 Rehberi: Nasıl Şampiyon Olunur?

FM 2019'da başarıya giden yolun ipuçlarını paylaşıyoruz.

Rakipsiz futbol menajerliği simülasyonu oyunu Football Manager, bu sene de yeni üyesiyle karşımıza çıktı. Yapılan yenilikler ve eklenen özellikler oyunu daha cazip hale getirse de, bu bazen karışıklığa da yol açabiliyor. Özellikle yeni başlayan oyuncular Football Manager’in simülasyon dünyasına alışmakta zorluk çekiyor. Football Manager 2019 rehber yazımızda bu yüzden FM 2019 şampiyonluk ipuçları paylaşacak, FM 2019 taktikleri vereceğiz.

Football Manager 2019 Rehberi

Takım Seçimi

Football Manager 2019’da takım seçimi önemli bir yer tutuyor. Tecrübeli bir oyuncuysanız takımsız başlamanız ya da güçsüz bir takım seçmeniz oyunu hem daha gerçekçi kılar, hem de daha fazla keyif alırsınız.

Fakat yeni başlayanlar oyuncular için tam tersi durum söz konusu. FM tecrübeniz yoksa nispeten güçlü bir takımla başlamanız oyuna alışma sürecinizi kısaltacaktır.

Doğru Teknik Ekip

Oyunda takımın kendisi kadar teknik ekibe de önem göstermeniz gerekiyor. Sonuçta oyuncuların antrenmanlarını yaptıracak, kondisyonlarını yüksek tutacak, sakatlıklarını iyileştirecek olanlar onlar. Hatta yeni yıldızlarınızı bile gözlemciler aracılığıyla bulacaksınız.

O yüzden tavsiyem oyuna başladığınızda, yeni takım kurarken teknik ekibi de baştan sona özenle kurmanız.

Taktiksel Anlayış

Football Manager oyuncularının yaptığı en büyük hatalardan birisi sık sık taktik değiştirmeleri. Bunu yaptığınızda takımın da yeni taktiğe alışması zaman alacak ve düzeniniz bozulacak. Oysa tam tersi, oyuncular alıştığı bir taktikle daha iyi oynar.

Bu yüzden kendinize sabit taktikler belirlemenizi ve bunları maça göre kullanmanızı öneririm. Bir ana taktiğin yanı sıra, çok zor ve çok kolay maçlar için de ekstra iki taktik ekleyebilirsiniz.

Oyunu Okuma

Taktiğin yanı sıra oyun esnasında yapacağınız değişiklikler de önemli. Örneğin oyuncularınız çok mu gergin? Hemen onları sakinleştirecek bir şeyler söylemelisiniz. Bir oyuncunuzun sarı kartı mı var? Ona özel bağırarak sakinleşmesini ve sert oynamamasını söyleyin. Bu gibi müdahaleler hem oyunu daha keyifli hale getiriyor, hem de maçlarınızı kazanmanızı sağlıyor.

Kadro Oluşumu

Kadronuzu oluştururken gereksiz harcamalardan kaçının ve 25 kişinin üstüne çıkmayın. 27-28 yaş üstündeki oyunculara asla büyük meblağlar ödemeyin ve ağırlıklı olarak genç oyunculara yönelin.

Football Manager’de zaman ilerledikçe kulüpler altyapılarından ‘newgen’ denilen yeni oyuncular çıkarıyorlar ve bunların bazıları Ronaldo’dan, Messi’den daha iyi olabiliyor. Dolayısıyla gözlemci ağınız daima dünyanın farklı bölgelerinde oyuncu izliyor olsun.

Altyapının Önemi

Bazen küçük takımlarda iyi transferler yapmak çok zor, hatta imkansız olacak. Burada altyapının önemi devreye giriyor. Oyunda başlangıçta seçtiğiniz takım kötü altyapı tesislerine sahip olsa bile zaman içinde bunları geliştirebilirsiniz. En azından ‘İyi’ seviyede bir altyapı oluşturduğunuz zaman, her sene bir ya da birkaç genç yeteneğin PAF takıma yükselme şansı doğacak. Bunları parlatıp satmak ya da takımın değişilmezi haline getirmekse sizin elinizde.

Bu yüzden sık sık yönetimle görüşme yapın ve altyapı tesislerini, altyapı seviyesini ve altyapı antrenörlüğünü geliştirme talebinde bulunun.

Tüm bu ipuçları yetmedi mi? Bir de FM 2019 hileleri yazımıza göz atın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol