Football Manager

MMOSPORTS
Takip Et
8.8

Çok iyi

6.1

Kullanıcı

Football Manager 2019 Mentorluk Sistemi

FM 2019'da bire bir eğitimler yerine artık mentorluk sistemi var.

Football Manager 2019’un çıkışıyla birlikte hem antrenman kısmında, hem de özel eğitimlerde büyük değişiklikler yaşandı. Artık bireysel eğitimler yerini mentorluk sistemine bırakırken, böylece oyunun gerçekçiliği artırıldı. Bu rehberimizde FM 2019 mentorluk sistemi nasıl çalışıyor sorunuza yanıt arayacağız.

Football Manager 2019 (FM 2019) İncelemesi

FM 2019 Mentorluk Sistemi

Önceki serilerde iyi bir as takım oyuncusunu PAF takımdan birini eğitmesi için atayabiliyorduk. Açıkçası bu faydalıydı fakat gerçekçi değildi. Sonuçta gerçek hayatta PAF takım futbolcuları ile as takım oyuncuları bir arada nadir vakit geçiriyor. Yeni sistemde ise mentorluk sistemine dahil olacak futbolcuların aynı kadroda yer alması gerekiyor.

Yeni sistem ise hem daha gerçekçi, hem de daha zor işliyor. Dolayısıyla artık genç oyuncular eskisi kadar potansiyellerine hızlı erişemiyorlar.

FM 2019 Mentorluk Sistemi Nasıl Kullanılır?

Eski eğitim sistemi belli kurallara bağlıydı. Yeni FM 2019 mentorluk sistemi ise daha organik ve gerçekçi. Artık kadronuzda mentorluk grupları kurabiliyor ve belli oyuncuların birbirlerinden yeni şeyler öğrenmesini sağlayabiliyorsunuz.

FM 2019’da bir futbolcunun diğerlerini etkilemesi ve geliştirmesi için şu kıstaslara bakılıyor:

  • Gelişecek potansiyel oyuncunun yaşı

  • As takımdaki kariyeri

  • İki oyuncunun kulüpteki hiyerarşik durumu

  • İki oyuncunun sosyal grupları

Artık oyuncuların yaşının yanı sıra bu diğer kriterlere de bakılıyor. Örneğin aynı gruptaki iki oyuncu arasındaki hiçbir kriter uyuşmuyorsa, zıt karakterlere ve farklı arkadaş gruplarına sahiplerse gelişim de çok daha az sağlanıyor.

Ayrıca Football Manager 2019’da artık kulübe gelen yeni oyuncuyu karşılama özelliği de bulunuyor. Yeni bir futbolcu transfer ettiğinizde, kulüpteki başka bir oyuncunun onu karşılamasını ve yeni takımına adapte etmesini isteyebiliyorsunuz.

Kısacası, yeni mentor sistemi önceki eğitim sistemine göre daha yavaş fakat daha gerçekçi ilerliyor. Artık profesyonel bir kişiliği olmayan futbolcunuzun tek gecede örnek profesyonel olma şansı yok.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol