Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Fiyasko Olarak Anılan Anthem’in Satış Rakamı Ortaya Çıktı

Her ne kadar MMO unsurlarına sahip işbirlikçi TPP nişancı oyunu Anthem başarısız olsa da, oyunun 5 milyon adet sattığı ortaya çıktı.

Anthem, 2019 yılının en büyük fiyaskosu olarak aklımıza kazındı. Yılların efsanevi stüdyosu BioWare tarafından geliştirilen ve EA tarafından büyük umutlarla piyasaya sürülen RPG ve MMO unsurlarına sahip işbirlikçi nişancı oyunu, içler acısı bir durumda piyasaya çıktı. Çok sayıda hata, optimizasyon sorunları ve vaat edilen unsurların eksikliği nedeniyle yerden yere vurulan oyun, oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Oyunu o kadar az kişi oynadı ki, oyuna ikinci baharını yaşatması planlanan ve kaybedilen oyuncuları geri kazandırması amaçlanan Anthem Next projesi de iptal edildi. İlginç bir şekilde, Oyunun bu durumuna rağmen, oyun oldukça fazla sayıda alıcı bulmayı başardı. En azından eski Electronic Arts çalışanı Alexandre Scriabin’in LinkedIn’de paylaştığı bilgiye göre durum böyle.

Anthem, Toplamda 5 Milyon Sattı

Fiyasko Olarak Anılan Anthem'in Satış Rakamı Ortaya Çıktı

Electronic Arts’ta küresel pazarlama stratejisinden sorumlu üst düzey yönetici olarak görev yapan geliştirici, piyasaya sürülmesinde rol aldığı en popüler oyunlar hakkında bilgiler paylaştı. Bunların arasında Apex Legends, Star Wars serisi, Battlefield 1 ve adı geçen Anthem vardı. Oyunun ilk hafta içerisinde 2 milyon adet ve toplamda ise 5 milyon adet kopya sattığı ortaya çıktı.

EA, oyunun toplamda 6 milyon adet satış yapmasını planlamıştı. Bu rapora göre, yayıncının beklentisi neredeyse karşılanmış oldu. Yine de, bu satışların en büyük etkisi indirimler sebebiyle yaşandı. Öyle ki, oyunun şuan Xbox mağazasında 17 TL gibi komik bir rakamdan satıldığını da belirtelim. Yani, oyun çok satmış olsa da, gelir açısından beklentileri tatmin etmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.