Final Fantasy XIV

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7

Kullanıcı

Final Fantasy XIV’ün Aktif Abone Sayısı 24 Milyonu Aştı

Final Fantasy serisini esas olarak tek oyunculu oyunlardan tanıyoruz ancak markanın tarihindeki en büyük ticari başarının MMORPG oyunu olan Final Fantasy XIV olduğu ortaya çıktı.

MMORPG oyunu Final Fantasy XIV Online, serinin tarihindeki en karlı oyun oldu. Bu bilgi, oyunun yönetmeni Naoki Yoshida tarafından yaklaşmakta olan Endwalker genişlemesinin sunumu sırasında açıklandı. Oyun, ağırlıklı olarak tek oyunculu oyunlarla ilişkilendirildiği için bu bilgi garip gelebilir ancak markayı takip edenler için bu haber sürpriz değil. Yıllar önce 2012’de Final Fantasy XI, serinin en büyük ticari başarısıydı.

Final Fantasy XIV

Oyuncu Sayısı 20 Milyonu Aştı

Yoshida ayrıca kayıtlı oyuncu sayısının 24 milyonu aşmasıyla da övündü. Bundan 6 yıl önce Final Fantasy XIV’ün yalnızca 5 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu hatırlatalım. İki yıl sonra, Stormblood genişlemesi piyasaya çıktığında zaten bu sayı 10 milyona ulaştı.

Naoki Yoshida oyunun başarısıyla ilgili mutluluğunu gizlemedi ve geliştiricilerin hiçbir şekilde oyuna kaynak ayırmaktan kaçınmayacağını ve Final Fantasy XIV’e parlak bir gelecek sağlamak için çalışacağını garanti etti.

Final Fantasy XIV’ün Altın Yılı

Oyunun başarısı sevindirici, özellikle de proje endüstri tarihindeki en büyük geri dönüşlerden biri olduğu için. Başlangıçta Final Fantasy XIV, 2010 yılında piyasaya sürüldü ve korkunç inceleme notlarıyla karşılandı. Karşılama o kadar kötüydü ki Square Enix, Naoki Yoshida başkanlığında yeni bir geliştirme ekibi kurdu. Ekip, neredeyse tüm unsurlarını değiştirerek projenin yenilenmiş bir versiyonunu geliştirdi. Bu çalışmanın sonucu 2013 yılında Final Fantasy XIV: A Realm Reborn olarak yayınlandı ve büyük bir başarı yakaladı.

Son birkaç ay oyun için son derece başarılı geçti. FF14, World of Warcraft’ın sorunlarından yararlandı ve birçok oyuncu için piyasadaki en önemli MMORPG oldu. Bir noktada, oyunun satışları o kadar yüksekti ki Square Enix’in mağazasında oyun için anahtarlar tükendi. Yapım ayrıca Steam’de yeni bir aktivite rekoru kırdı.

Bir sonraki genişlemenin, yani Final Fantasy XIV: Endwalker’ın bu yıl 23 Kasım’da piyasaya çıkacağını hatırlatalım. Yapım aynı anda PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5’te piyasaya sürülecek. Bir süre önce Square Enix, bilgisayarınızın genişlemeyle başa çıkıp çıkamayacağını kontrol etmenizi sağlayan bir karşılaştırma testi yayınladı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol