Final Fantasy XII ve Dragon Ball FighterZ’de Denuvo Olacak

İki beklenen aksiyon oyunu için Denuvo duyurusu yapıldı.

Bugün her iki oyun için de kullanıcı sözleşmesi yayınlanırken, hem Final Fantasy XII: The Zodiac Age’de, hem de Dragon Ball FighterZ’de Denuvo anti korsan kopya koruma sistemi yer alacak. Her iki oyun da hayranları tarafından merakla beklenirken, yakın gelecekte satışa sunulacaklar.

İlk olarak beklenenle başlayalım, Dragon Ball FighterZ’de zaten kesin olarak Denuvo kullanılacağı biliniyordu. Bandai Namco daha önce PC için çıkardığı son oyunların tamamında bu korsan koruma sistemini kullanmıştı. Bu yüzden de yeni dövüş oyununda Denuvo yer alması kimseyi şaşırtmayacaktır. Fakat firma bunu doğrudan Steam kullanıcılarına açıklamak yerine Denuvo ile oyunun kullanıcı sözleşmesinde belirtti.  Aynı zamanda EasyAntiCheat de yer alacak.

Diğer yanda Denuvo’ya geçiş yapan bir diğer firma da Square Enix oldu. Final Fantasy XII: The Zodiac Age’in de Steam sayfasına Denuvo bildirimi gelirken, dağıtıcı firmanın belirttiğine göre oyunda üçüncü parti DRM kullanılacak. Dolayısıyla şu anda da piyasada oyunlara DRM hizmeti veren tek teknoloji Denuvo olarak dikkat çekiyor.

Tahminimize göre her iki oyunda da Denuvo’nun  henüz kırılamayan son sürümü kullanılacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>