Final Fantasy VII Remake 10 Nisan’a Ertelendi

Final Fantasy VII Remake'in çıkış tarihi ani bir kararla ertelendi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Square Enix‘in merakla beklenen oyunu Final Fantasy VII Remake’in çıkış tarihi ertelendi. 3 Mart 2020 tarihinde çıkması beklenen oyunun yeni çıkış tarihi ise 10 Nisan 2020 olarak duyuruldu.

Çıkışına 2 aydan az kalan ve Final Fantasy hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği Final Fantasy VII Remakeoyununun çıkışı bugün yapılan bir açıklama ile ertelendi. Gamingbolt sitesinin haberine göre PlayStation 4 için çıkması beklenen oyunun yapımcısı Yoshinori Kitase; “daha iyi bir oyun deneyimi ve son bir düzenleme” için oyunun çıkış tarihinin 10 Nisan’a ertelendiğini duyurmuş. Oyunu merakla bekleyen hayranlara seslenen Kitase, zihinlerindeki oyunu en iyi şekilde oyuncularla buluşturabilmek için bu ertelemenin gerekli olduğunu yoksa oyuncuların arzuladıklarından daha kötü bir oyuna sahip olacaklarını söylemiş.

Tüm ekibi adına özür dileyen Yoshinori Kitase, bu fazla birkaç hafta boyunca oyundaki son eksiklerin giderileceğini ve en iyi oyun deneyimi için geliştirmeler yapılacağını belirtmiş. Bu ani erteleme her ne kadar beklenmedik olsa bile aslında çok da mantıksız bir karar değil. İleride çok daha fazla remake’in geleceği beklenen seri için Final Fantasy VII Remake bir mihenk taşı olacak. Bu yeni gelecek oyunlar da bu oyunun üstüne yapılacak. Bu nedenle son dakikada bu tarz ufak sorunların ve gecikmelerin yaşanması ileriye yönelik temkinli bir adım olarak görülebilir.

Ancak oyunun ertelenmesiyle birlikte oyunun marketteki konumu da riske girmiş olabilir. Çünkü Doom Eternal, Animal Crossing: New Horizons ve Resident Evil 3 bu aradaki süreçte çıkmış olacak. Ayrıca 16 Nisan tarihinde de Cyberpunk 20177 piyasaya sürülecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol