Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 7 Remake’in Son Oyunundan Yeni Detaylar

Final Fantasy 7 Remake için yaratıcı yönetmen Tetsuya Nomura çeşitli açıklamalarda bulunuyor. Oyunun ne zaman çıkacağına dair işaretler veriyor.

Square Enix tarafından oyunculara sunulan Final Fantasy evreni genişlemeye devam ediyor. Bu kapsamda daha önce yayınlanan Final Fantasy 7 Remake‘in ilk iki oyunu oldukça tutulmuş durumda ve oyuncular tarafından sıkça dile getiriliyor. Şimdi ise açıklanan detaylara göre yeniden yapım sürümünün son halkası olan üçüncü oyunun 3 yıl içerisinde çıkış yapması planlanıyor.

Final Fantasy meraklısı Audrey tarafından çevrilen ve yeni çıkan Final Fantasy 7 Remake Ultimania kitabında yayınlanan röportaj kapsamında yaratıcı yönetmen Tetsuya Nomura çeşitli açıklamalarda bulunuyor. Bu kapsamda üçüncü oyunun ana hikayesinin zaten tamamlandığını ve ses kayıtlarına yakın zamanda başlanabileceğine aktarıyor.

Final Fantasy 7 Remake Ana Hikayesi Tamamlandı

Açıklanan detaylar sadece bunlarla sınırlı kalmıyor aynı zamanda Nomura, Final Fantasy 7 yeniden yapım serisinin yapımcısı Yoshinori Kitase’nin, orijinalde yer almasa da yeni içeriklerin ve hikaye örgüsünün burada olabileceğini söylüyor. Bildiğiniz üzere bu sürüm Nisan 2020 tarihinde PlayStation 4 için piyasaya sürüldü.

How long w

Seri içerisinde birçok oyun yer aldı. Episode Intermission adlı DLC genişletmesini içeren yükseltilmiş versiyonu olan Final Fantasy 7 Remake Intergrade, Haziran 2021’de PS5 için geldi. Final Fantasy 7 Rebirth ise Şubat 2024’te yayınlandı. Kitase, Intergrade üzerinde yaklaşık bir yıl çalışarak Square Enix’in kısmen çalışanların bağlılığı sayesinde Rebirth’ü yaklaşık üç yılda geliştirmeye başardıklarını aktardı. Serinin son oyunu da aynı şekilde bu süre zarfında tamamlanmak isteniyor.

Square Enix tarafından bildirilene göre orijinal Final Fantasy 7’nin 30. yıl dönümü 2027 yılına denk geliyor. Bu da o süreç zarfında yeni oyunun yayınlanabileceğini gündeme getiriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.