Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16’nın İlk Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Dünya ölüyor ve yeni fragmanda gördüğümüz kadarıyla çeşitli krallıklar, kristallerin "solan ışığını" talep etmek için savaşa giriyor.

Square Enix, Valisthea dünyasına ve çeşitli krallıklarına ışık tutan Final Fantasy 16 için yepyeni bir fragman yayınladı. Dünya ölüyor ve birçoğu kristallerin gücü etrafında toplanıyor ancak karanlık hala yüzeyin altında dolaşıyor ve sonunda Eikons arasında bir savaşta patlak veriyor.

Çeşitli yerler arasında daha geleneksel olan Rosaria Büyük Dükalığı; komşularını fethetmek isteyen Sanbreque İmparatorluğu; çölde bulunan Dhalmekian Cumhuriyeti; Korkunun hüküm sürdüğü Demir Krallık; ve görünüşte diğerlerinden izole olan Waloed Krallığı. Krallıklar arasındaki savaş, kristallerin “solan ışığı” etrafında dönüyor.

Final Fantasy 16 Gelecek Yıl Çıkış Yapacak

Final Fantasy 16

Joshua’nın Phoenix’i uyandırması da görülürken, kahramanı Clive diğer parti üyeleriyle birlikte Deadlands’ı araştırıyor. Dominants ve Eikons’a karşı çeşitli savaşlar sergileniyor ve inanılmaz destansı görünüyorlar. Final Fantasy 16, 2023 yılının yaz aylarında yalnızca PS5‘e özel olarak çıkış yapacak. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı ve oynanış için bizi takip etmeye devam edin!

Yukarıda bahsettiğimiz Eikons’ları savaşta kullanabileceğiz ve bu devasa yaratıkların birbirleriyle burun buruna geldiklerinde kaiju tarzı dövüşler izleyebileceğiz. Savaşların boyutu düşünülürse oyun, PlayStation 5’in gücünden tam anlamıyla faydalanacak.

Oyunun hikayesi hakkında konuşan Yoshida, yetişkin temaları nedeniyle olgun bir derecelendirme alan ilk ana Final Fantasy oyunu olacağını açıkladı. Yani, bu kez geliştirici ekip tam olarak hayalindeki oyunu yapabilmek için yaş kısıtlamasından kurtulmaya karar verdi. Yeni oynanış fragmanını aşağıdan kendiniz izleyebilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.