Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

The Game Awards 2022'de beklenen bir duyuru öncesinde, merakla beklenen Final Fantasy 16'nın çıkış tarihi sızdırıldı.

Son zamanlarda Final Fantasy 16 çıkış tarihinin yakında duyurulacağına dair pek çok söylenti vardı ve The Game Awards 2022’de beklenen bir duyuru öncesinde, potansiyel bir çıkış tarihi çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Bunun bir sızıntı olduğunun altını çizelim ancak güvenilirliği yüksek ve mantıklı bir sızıntı olduğunu da belirtelim.

Birkaç hafta önce, Final Fantasy 16 yapımcısı Yoshi-P, bir çıkış tarihi duyurusunun yıl sonundan önce geleceğini ima etti ve herkes bunun için potansiyel bir aşama olarak The Game Awards 2022‘ye işaret etti. Bunu, oyun için ön siparişlerin The Game Awards tarihi olan 8 Aralık civarında açılacağına dair haberler izledi ve yakın zamanda Yoshi-P’nin orada olacağı doğrulandı.

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Final Fantasy 16 Çıkış Tarihi

Geçmişte doğru bir şekilde bilgi sızdıran Twitter kullanıcısı The Snitch tarafından yazılan bir akrostiş şiirden ortaya çıkan sızıntı, birçok hayranı heyecanlandırdı. Bu sızıntıyla ilgili önde gelen teori, YouTube’da çalıştıkları ve arka uçtaki gizli videoları görebildikleri, dolayısıyla The Game Awards 2022 için hazırlanan yeni bir fragmanın keşfedilmesi olarak açıklandı.

Her iki durumda da, sızıntı kaynağının yazdığı şiiri çözümleyen hayranlar ise Final Fantasy 16 çıkış tarihi olarak 22 Haziran 2023‘yi işaret etti. Oyunun 2023 yılında çıkacağı resmi olarak onaylandığı için ve ön sipariş sızıntıları da bir süredir ortalıkta dolaştığından dolayı bu çıkış tarihi sızıntısı bizlere oldukça mantıklı geldi. Bunun yanı sıra, oyunun 16 Haziran‘da piyasaya sürüleceğini iddia eden birçok kaynak daha mevcut.

Ne de olsa, Final Fantasy 16’nın devam eden gelişiminin sorunsuz bir şekilde ilerlediği ve 16 Haziran’da mı yoksa 22 Haziran’da mı piyasaya sürüleceği uzun süredir konuşuluyordu. Ayrıca 22 Haziran’ın Perşembe olduğunu, ancak ABD’deki oyunların çoğunun Salı veya Cuma günü yayınlandığını da belirtelim. Bu yüzden 16 Haziran’da oldukça olası bir tarih.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.