Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

FIFA, Kendi Futbol Oyunu ile EA Sports FC’ye Rakip Olacak!

Dünya futbolunun düzenleyici kurumu FIFA, kendi adıyla çıkaracağı futbol oyunları ile Electronic Arts (EA) ile rekabet etmeyi planlıyor.

Yaklaşık 30 yıldır devam eden FIFA ortaklığına resmen son veren Electronic Arts (EA), FIFA serisinin yeni adını EA Sports FC olarak açıkladı. FIFA 23, ikonik futbol serisinde çıkacak son oyun olacak. 2024 itibarıyla yayınlanacak oyunlar ise duyurulan yeni markanın ismini taşıyacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan FIFA Başkanı Gianni Infantino, “Sizi temin ederim ki FIFA adına sahip olacak olan oyun, oyuncular ve futbol taraftarları için mevcut olan en iyi oyun olacak. FIFA adı tek küresel, orijinal bir başlıktır. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 ve FIFA 26 vb. sabit olan FIFA adıdır ve sonsuza kadar en iyi olarak kalacaktır” ifadelerini kullandı.

FIFA Serisinin Yeni Adı EA Sports FC Oldu

EA Sports FC

FIFA ve EA arasındaki lisans anlaşması, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nın ardından sona erecek. FIFA 23, yıllık programa uygun olarak piyasaya sürülecek, ancak sonraki oyunlar EA Sports FC ismiyle yayınlanacak.

FIFA, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir dizi FIFA oyunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlardan biri, Dünya Kupası’nı da içeren simülasyonsuz bir futbol deneyimi olacak. Diğer oyunlarla ilgili ayrıntılar ise henüz açıklanmadı, ancak FIFA, 2022 ve 2023’te piyasaya sürülecek yeni oyunlardan oluşan bir “portföyüne” sahip olduğunu söyledi.

Önde gelen oyun yayıncıları, medya şirketleri ve yatırımcılarla bir anlaşma üzerine görüşmelerde bulunduğunu belirten kurum, 2024 yılında çıkaracağı yeni futbol simülasyon oyunu ile doğrudan EA ile rekabet edecek. FIFA ayrıca lisans haklarını tek bir şirkete vermek yerine birden yayıncıya dağıtmayı planladığını da söyledi.

FIFA 22 ile ilgili rehberlerimize göz atmayı ihmal etmeyin:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.